Urząd wojewódzki ponownie spłynie krwią

Autor: T. Stube, KyN, fot. archiwum
REKLAMA

W piątek, 19 czerwca w godzinach 9:00-14:00 w holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18) zostanie przeprowadzona trzecia już w tym roku zbiórka krwi, organizowana wspólnie przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Drużynę Szpiku i wicewojewodę Dorotę Kinal.

Okres letni zawsze jest "gorący" jeżeli chodzi o krew - a raczej jej brak. Wiąże się to z wyjazdami wakacyjnymi nie tylko "stałych" krwiodawców, ale też tych, którzy ten cenny płyn oddają pod wpływem chwili. Dlatego też każda zbiórka krwi przeprowadzana poza siedzibą RCKiK może w jeszcze większym stopniu wpłynąć na ratowanie zdrowia i życia osób np. poszkodowanych w wypadkach. W piątkowy poranek brakowało szczególnie krwi 0 Rh - oraz A Rh +. Tylko nieco lepiej było z grupami krwi A Rh - oraz B Rh -. Sytuacja jednak jest dynamiczna i w każdej chwili może zabraknąć krwi z pozostałych grup.

Tym razem w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu krew zbierana będzie dla dzieci - pacjentów Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu. Wśród potrzebujących jest 4-letni Tomek szukający swojego bliźniaka genetycznego, więc podczas zbiórki będzie można zarejestrować się w Bazie Dawców Szpiku.

Zbiórka potrwa od godziny 9 do 14. Przypominamy, że każdy dawca może otrzymać zwolnienie lekarskie, dzięki któremu będzie mógł nieco wcześniej niż inni rozpocząć weekend (choć sama świadomość, że być może komuś uratowało się życie, powinna być o wiele silniejszą motywacją do oddania krwi).

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA