Weekend Modowy na Madalinie

Autor: mat.pras.
REKLAMA

Madalina pięknieje z tygodnia na tydzień - wiele osób bardzo się napracowało, aby dodać jej kolorów i blasku. Skoro już tyle zrobiliśmy dla zajezdni, czas pomyśleć o... sobie!
Podczas weekendu modowego będzie można przejść metamorfozę pod czujnym okiem specjalistów, zapytać o poradę stylistki, kosmetyczki, mistrzyni krawiectwa, uszyć coś wystrzałowego lub przerobić ulubiony ciuszek, korzystając z profesjonalnych stanowisk krawieckich, zaprojektować strój dla siebie, dziecka lub ukochanej lalki, a do tego stworzyć coś niepowtarzalnego podczas warsztatów recyklingowych. Czyli będzie przyjemnie i pożytecznie, a przede wszystkim modnie!

Będzie też okazja wymienić swoje ubrania na inne (lub sprzedać) - zachęcamy do przewietrzenia swoich szaf i wspólnego spotkania na wymianie ciuchów. Dodatkowo odwiedzą nas wspaniali goście: rękodzielnicy ze swoimi wyrobami oraz miłośnicy dziergania w przestrzeni miejskiej. A w sobotni wieczór "Zjazd do winylowej zajezdni" - muzyka i tańce. Zapraszamy!!!

Sobota:
Cały dzień:
- rękodzielnicy ze swoimi produktami
- stanowiska z maszynami do szycia (poprawki krawieckie i porady)
- gościnnie akcja Międzynarodowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych https://www.facebook.com/events/920944604615964/
Warsztaty dla małych i dużych
12:00 - 13:30 – szyjemy torby na zakupy
13:30 - 15:00 – warsztaty „ubranka dla lalek i pluszowych misiów”
15:00 - 17:00
1) warsztaty: łatwe i tanie przebrania i kostiumy balowe dla dzieci
2) warsztaty Eko-moda: tworzenie recyklingowych ubrań
PO WARSZTATACH MINI SESJA FOTO (ewentualnie mini pokaz mody) W WYKONANYCH UBRANIACH
18:30 - 22:00 – Zjazd do winylowej zajezdni – wieczór muzyczny z tańcami


Niedziela:
Cały dzień:
- wymiana ciuchów (możliwa także sprzedaż)
- rękodzielnicy ze swoimi produktami
- stanowiska z maszynami do szycia (poprawki krawieckie i porady)
A poza tym:
12.00 - 13.30 warsztaty filcowanie na wesoło (broszki, zawieszki, breloczki)
13.30 - 14.30 stylistki, projektantki, kosmetyczki – konsultacje, porady i metamorfozy
14.30 - 15.30 porady mistrzyni krawiectwa – konsultacje
15.30 - 17.00 warsztaty „krawaty” – zabawki i biżuteria ze starych krawatów
15.30 - 18.00 „zrób to sam” – ulepsz, uszyj, poeksperymentuj – do dyspozycji 7 stanowisk do szycia i eksperci do pomocy


Wstęp wolny!
Pamiętajcie, że prosto do samej zajezdni przywiezie Was linia turystyczna 0, uruchamiana przez MPK Poznań Sp. z o.o. i Klub Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu - http://www.mpk.poznan.pl/turystyka/linie-turystyczne


Malutka zajezdnia na Wildzie
„Madalina” to nieczynna zajezdnia przy ul. Madalińskiego 17, którą od końca lat 40’tych XX wieku do grudnia 2014 r. zajmowało MPK Poznań Sp. z o.o. Po wyprowadzce pracowników i pojazdów do większego i bardziej nowoczesnego obiektu na Franowie, pojawiły się plany, aby ta najmniejsza poznańska zajezdnia tramwajowa zmieniła się w centrum spotkań, integracji i aktywizacji mieszkańców. Projekt „Lato na Madalinie” jest rezultatem współpracy Stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu, przy wsparciu MPK Poznań Sp. z o.o., Rady Osiedla Wilda oraz Miasta Poznania. Połączyliśmy siły i głowy pełne pomysłów, aby tchnąć w to miejsce nowe życie.

W każdy weekend od czerwca do końca sierpnia, zaproponujemy mieszkańcom Poznania różne formy spędzenia czasu na Madalinie. Soboty i niedziele, między 12:00 a 18:00 upłyną pod znakiem wspólnych aktywności, warsztatów i zabaw, do których zaprosimy tak dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo w soboty zorganizujemy także muzyczne potańcówki, ale – zgodnie z zasadą dobrego sąsiedztwa – tylko do 22:00. W sierpniu, kiedy szybciej robi się ciemno - zorganizujemy tu piątkowe kino pod chmurką, gdzie pokażemy najciekawsze propozycje filmowe. Zapraszamy!

Fanpage Madaliny: https://www.facebook.com/zajezdniamadalinskiego

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA