Piknik pełen smaku

Autor: H
REKLAMA

Pierwszy tegoroczny Piknik Dietetyczny w ramach akcji „Poznań zrzuca kilogramy” już w najbliższą sobotę, 13 czerwca. Wśród atrakcji przewidzianych na tę imprezę są m.in. warsztaty kulinarne. Owocowa owsianka z migdałami, kurczak w curry i pasta z awokado – takie i inne smakołyki czekają na uczestników pikniku.

Celem akcji „Poznań zrzuca kilogramy”, jak i Pikniku Dietetycznego, który 13 czerwca odbędzie się przy kąpielisku nad Maltą, jest promocja zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Organizatorzy wydarzenia chcą nie tylko pomóc poznaniakom w walce z nadwagą, ale też pokazać im, w jaki sposób dbać o swój organizm tak, by czuć się dobrze każdego dnia.

 

Na pierwszy ogień pójdzie śniadanie, czyli – jak mówią – najważniejszy posiłek dnia. A skoro najważniejszy, to każdy powinien wiedzieć, jak je sporządzić w taki sposób, by było jednocześnie smaczne i pożywne. Ci, którzy pojawią się na Pikniku Dietetycznym, poznają tajniki przygotowania owocowej owsianki z migdałami oraz omletu owsianego z pestkami i owocami. Ale to nie wszystko.

 

Na Pikniku Dietetycznym będzie także można dowiedzieć się, jak przyrządzić kurczaka w curry z grillowanymi lub gotowanymi warzywami i sosem jogurtowym. Wcześniej jednak uczestnicy imprezy dowiedzą się nieco więcej o przystawkach. Wspólnie z prowadzącymi warsztaty przygotują oryginalne i zarazem pełnowartościowe kanapki z trzema rodzajami past – z ciecierzycy, awokado i tuńczyka. Oprócz tego na Pikniku Dietetycznym będzie też o przekąskach do chrupania, ale nie o chipsach i słonych orzeszkach, tylko o surowych warzywach z dipem.

 

A co na kolację? Jako że lato za pasem, a dni stają się coraz bardziej gorące, dobrze by było to coś lekkiego - sałatka wiosenna z tostami albo świetnie sprawdzający się w ciepłe wieczory po upalnych dniach koktajl owocowy.

 

To i jeszcze więcej czekać będzie na wszystkich na Pikniku Dietetycznym. Zapowiada się smakowicie!

 

Świeże i zdrowe produkty dostarczy firma Selgros, natomiast stoiska kulinarne wyposażyła firma Tupperware Poznań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA