Są już znane nowe lokalizacje Poznańskiego Roweru Miejskiego

Autor: ZTM, KN, fot. archiwum
REKLAMA

Dokładnie 20 104 głosy oddali uczestnicy konsultacji społecznych mających wyłonić lokalizacje dla nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Rekordową liczbę wskazań uzyskała propozycja umiejscowienia stacji PRM na Piotrowie (przy Politechnice Poznańskiej), na którą oddano aż 1 765 głosów.

Konsultacje na platformie konsultacyjnej portalu Urzędu Miasta Poznania trwały od 19 do 31 maja. Każdy uczestnik mógł wybrać maksymalnie 3 lokalizacje ze wszystkich zaproponowanych 31.
Proponowane lokalizacje były podzielone na dwie grupy: 6 propozycji znajdowało się na terenie kampusu UAM na Morasku, natomiast reszta w różnych innych częściach Poznania.

Powyższy podział był podyktowany - jak tłumaczą pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego - warunkami technicznymi i możliwościami posadowienia stacji, dbałością o zachowanie spójności systemu i równomierne rozmieszczenie stacji oraz ideą rozbudowy systemu w północnej części miasta, zwłaszcza w rejonie Kampusu UAM Morasko. Pracownicy ZTM utrzymują, że odnotowali duże zapotrzebowanie na większą liczbę stacji, choć wyniki głosowania na to nie wskazują...

W konsultacjach oddano 20 104 głosy. Najwięcej wskazań - ponad tysiąc - zyskało każde z czterech miejsc: Piotrowo, Park Sołacki, Głogowska/Hetmańska i Termy Maltańskie. W wybranych lokalizacjach operator systemu zamontuje w lipcu nowe, najnowocześniejsze w Polsce stacje, m.in. wyposażone w ekrany dotykowe.

Lokalizacje nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego wybrane w konsultacjach:
1. Piotrowo 1765
2. Park Sołacki 1305
3. Głogowska/Hetmańska 1089
4. Termy Maltańskie 1050
5. Dębiec 975
6. Grunwadzka/Grochowska 974
7. Górczyn 900
8. AWF 832
9. Rondo Starołęka 823
10. Rondo Solidarności 822

Co ciekawe, stacje na Morasku były poddane pod ogólne głosowanie, choć z góry było wiadomo, że trzy z największą liczbą głosów (z puli "moraskiej") zostaną wybrane "poza kolejnością". Te stacje otrzymały bardzo mało głosów, co przeczy tezie ZTM o dużym zapotrzebowaniu.

Lokalizacje nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego w kampusie UAM na Morasku
1. Pływalnia UAM 215
2. Wydział Matematyki i Informatyki 188
3. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa 187

Od 20 kwietnia 2015 r. użytkownicy mają do dyspozycji 16 stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Od pierwszego dnia system cieszy się dużą popularnością. Tylko w okresie od 20 do 30 kwietnia do PRM przystąpiło 957 nowych użytkowników (na koniec sezonu 2014 było ich niemal 19 tys.), a łącznie dokonano 3 222 wypożyczeń.

Po lipcowej rozbudowie systemu PRM do dyspozycji użytkowników będzie 30 stacji oraz ponad 350 rowerów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA