Chcesz pomóc w „zmobilizowaniu” poznaniaków? Zgłoś się do NeedApp Poznań

Autor: UMP, fot. UMP
REKLAMA

Jeszcze tylko do środy 10 czerwca osoby, którym bliskie są sprawy Poznania, mogą zgłaszać swój udział w warsztatach odbywających się w ramach wyjątkowego wydarzenia – NeedApp Poznań. Jego celem jest stworzenie aplikacji, która zachęci mieszkańców do aktywności na rzecz miasta i własnego otoczenia. Najlepsze rozwiązanie zostanie zrealizowane i udostępnione odbiorcom w kilka miesięcy po zakończeniu wydarzenia.

NeedApp Poznań odbędzie się w dniach 20-21 czerwca. W zaledwie jeden weekend powstaną prototypy aplikacji mobilnych, które wspomogą działania poznaniaków na rzecz dbania o dobro wspólne. Wszystko dzięki autorskiej formule ECDF mKlaster, składającej się z dwóch etapów - Design Thinking Jam i hackathonu. Do pierwszej części, czyli warsztatów kreatywnych, swój udział może zgłosić każda osoba, której bliskie są sprawy Poznania. Musi się jednak pospieszyć – rekrutacja kończy się w środę, 10 czerwca.

– Dociera do nas coraz więcej zgłoszeń. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, ale podstawą doboru uczestników do grup projektowych jest różnorodność. Każdy ma więc szanse na udział w warsztatach, wykazanie się swoją kreatywnością i wsparcie procesu powstawania rozwiązań, które ułatwią angażowanie się w życie miasta. Zależy nam, aby w zespołach znaleźli się przedstawiciele rozmaitych grup zawodowych, środowiskowych i wiekowych o różnych zainteresowaniach i punktach widzenia. Dzięki temu mogą uzupełniać swoje kompetencje i wzajemnie pobudzać inwencję – mówi Marcin Paradowski, koordynator ECDF mKlaster, organizatora wydarzenia.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy warsztatów? Przede wszystkim siedmiu godzin intensywnej pracy twórczej, pozytywnej energii i nietypowych pomysłów. Udział w warsztatach to okazja na poznanie wielu ciekawych osób, a także innowacyjnej metody desing thinking, którą stosuje już większość globalnych marek takich jak Apple, SAP czy Google. Stworzona na Uniwersytecie Stanford idea sięga do narzędzi charakterystycznych dla branży wzorniczej pomagając w tworzeniu rozwiązań najlepiej odpowiadających na potrzeby odbiorców. Warsztaty będące pierwszą częścią NeedAppa to baza kreatywna całego wydarzenia, na nich bowiem powstają pomysły na aplikacje. Mają one również zapewnić, że przygotowane rozwiązania będą przede wszystkim użyteczne.

Każda z pięciu grup będzie miała za zadanie przygotowanie rozwiązania dla innej osoby, której charakterystyka powstała w wyniku wcześniej przeprowadzanych wywiadów. Desing thinking zakłada bowiem jak najlepsze poznanie odbiorcy, aby zidentyfikować jego potrzeby i problemy z jakimi się zmaga. W odpowiedzi na nie powstają setki pomysłów na rozwiązania, które pomogą w pokonaniu rozpoznanych trudności. Przechodząc przez cały proces stosowany w stanfordzkiej metodzie, kolejne koncepcje są eliminowane, a grupa skupia się na udoskonalaniu tych najlepszych. Ostatecznie przedstawia jeden pomysł przed firmami programistycznymi uczestniczącym w hackathonie (maratonie kodowania), który stanowi drugi element NeedAppa. Przez następną dobę tworzą one prototypy aplikacji mobilnych rywalizując o zlecenie na realizację swojego projektu. W ten sposób w nieco ponad 30 godzin powstaną zaawansowane koncepcje odpowiadające na zadany temat. Zwycięski projekt zostanie wdrożony i oddany do użytku poznaniakom .

Aby zgłosić chęć udziału w warsztatach należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.needapp.pl/poznan. Znajdują się tam również szersze informacje na temat wydarzenia i warunków uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca, a o wynikach rekrutacji organizatorzy powiadomią chętnych w poniedziałek, 15 czerwca. Na podanej stronie można również zgłosić udział firmy do startu w hackathonie. Zgłoszenia na część programistyczną będą przyjmowane do 15 czerwca.


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA