Festiwal Młodego Jazzu. Koncerty dyplomowe

Autor: Estrada Poznańska

9 czerwca Estrada Poznańska zaprasza na spotkanie z młodym jazzem - pomysł na ten festiwal zrodził się z potrzeby zwrócenia uwagi na wysoki poziom artystyczny i wyjątkowe kreacje twórcze młodych poznańskich artystów czerpiących inspirację z muzyki jazzowej i gatunków pokrewnych. Cykl koncertów i związanych z nimi wydarzeń organizowany przez Estradę Poznańską, Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Stowarzyszenie Jazz Poznań, ma w zamierzeniu przybliżyć publiczności muzykę pełną młodej energii i komunikatywności.

Jazz od zawsze kojarzony był z awangardą – to właśnie świeżo upieczeni jazzmani dyktowali nowe trendy wypierając zastany w swoim czasie porządek. Dlatego właśnie Festiwal Młodego Jazzu prezentować będzie zarówno kontynuacje tradycji jazzowego mainstreamu jak i nowe, niespotykane wcześniej na polskich scenach projekty artystyczne oscylujące wokół stylistyk wywodzących się z jazzu, muzyki improwizowanej i rozrywkowej. Niejednokrotnie koncerty prezentowane w ramach Festiwalu będą miały formę debiutów.

Program koncertów, które pojawią się w pierwszej edycji festiwalu, obejmie zarówno kameralne składy, jak i większe zespoły (nie wyłączając big bandu!). W ramach Festiwalu prezentowane będą recitale dyplomowe studentów Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

9 - 11 czerwca, Scena na Piętrze, wstęp wolny

    godz. 18:00 – Bartłomiej Kurowski
    godz. 19:30 – Maciej Burzyński

10 czerwca, Estrada Poznańska

    godz. 17:00 - Katarzyna Mirowska
    godz. 18:30 – Seweryn Graniasty
    godz. 20:00 – Damian Kostka

11 czerwca, Estrada Poznańska

    godz. 16:00 - Adam Zagórski
    godz. 17:30 – Damian Zyber

11 czerwca, Aula Nova Akademii Muzycznej

20.00 - Kacper Grzanka
 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA