Bursztynowy Motyl ma już 20 lat!

Autor: Biblioteka Raczyńskich
REKLAMA

Po raz dwudziesty Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu organizuje Konkurs im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla. To jubileuszowe wyróżnienie powędruje w ręce Piotra Strzeżysza za „za porywającą i wnikliwą próbę ukazania zachwytu doznawanego w podróży, rozumianej w warstwie materialnej, emocjonalnej i filozoficznej, zawartą w książce „Powidoki”, opublikowanej przez Wydawnictwo Bezdroża/Grupa Helion”.

Pomysł zorganizowania corocznych konkursów na najlepszą książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej zrodził się w Bibliotece Raczyńskich w 1994 roku, w trakcie obchodów setnej rocznicy urodzin Arkadego Fiedlera. Postanowiono wówczas przywrócić rangę i znaczenie literaturze podróżniczej, a imprezę nazwać imieniem największego poznańskiego obieżyświata, znanego w Polsce i świecie.

Laureatem XX Ogólnopolskiego Konkursu im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla dla najlepszej polskiej książki 2014 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej został Piotr Strzeżysz.

Jury składające się z dziennikarzy, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy pod przewodnictwem dyrektor Biblioteki Raczyńskich Anny Gruszeckiej, postanowiło przyznać główną nagrodę pieniężną oraz statuetkę Bursztynowego Motyla Piotrowi Strzeżyszowi.

Nagroda zostanie wręczona 15 czerwca 2015 r. w Muzeum Arkadego Fiedlera „Pod Totemem” w Puszczykowie przy ul. Słowackiego 1.

Laureat będzie gościem również Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności 19. Na spotkanie z czytelnikami zapraszamy 15 czerwca o godz. 18.00.

Organizatorem Konkursu odbywającego się od 1996 roku jest Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla, zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk, Urząd Miasta Puszczykowa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA