Devoxx4Kids Polska zaprasza do Poznania

Autor: Devoxx4Kids Polska
REKLAMA

Devoxx4Kids zaprasza na naukę programowania dla najmłodszych. To wspaniała darmowa szansa dla najmłodszych na pierwszy kontakt z programowaniem. Te bezpłatne warsztaty odbędą się 13 czerwca, ale kto chciałby wziąć w nich udział - lepiej, żeby zapisał się jak najszybciej, by wystarczyło miejsc!

Wydarzenie  składa się  z  jednodniowych warsztatów dla dzieci od 6 do 15 lat, prowadzonych przez specjalistów branży IT. Zajęcia realizowane są równolegle, w 14­-osobowych grupach, podzielonych na kategorie wiekowe 6+, 8+, 10+ oraz 12+. Dla każdej z grup została opracowana specjalna ścieżka warsztatów, wprowadzająca dzieci w świat programowania przy wykorzystaniu darmowych, oraz komercyjnych narzędzi. W roku 2014 120 dzieci ucząc się Dr Techniko, Scratch, Lego Mindstorsm, Minecraft, code.org, Arduino przy wsparciu wolontariuszy rozpoczęło już swoją przygodę z programowaniem. Specjalne warsztaty są też przeznaczone dla dorosłych - podczas nich będą się mogli dowiedzieć, dlaczego warto uczyć dzieci kodowania.
Głównym patronem wydarzenia jest Fundacja Koduj.com, której celem jest podnoszenie świadomości i wiedzy poprzez propagowanie nauki programowania w przyjemny dla najmłodszych sposób.
W Poznaniu warsztaty odbędą się 13 czerwca w gimnazjum nr 56 przy ul. Promyk 4. y wziąć udział w warsztatach - trzeba się na nie zapisać na stronie http://www.devoxx4kids.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA