Nauka przez zabawę, czyli przyjemny sposób zdobywania wiedzy

Autor: E.
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Zdaniem psychologów i pedagogów najlepszą metodą przyswajania wiedzy jest zabawa. Rodzice, którym zależy na rozwoju swoich pociech powinni wziąć pod uwagę możliwości jakie dają zabawki edukacyjne.

Nabywanie i ćwiczenie nowych umiejętności w wesołej, zrelaksowanej atmosferze sprzyja nie tylko rozwijaniu relacji rodzic-dziecko, ale również przynosi najlepsze efekty edukacyjne. Poczucie bezpieczeństwa jakie daje rodzic oraz atrakcyjna forma nauki sprawiają, że dzieci szybciej przyswajają wiedzę. Nauka w formie zabawy idealnie sprawdza się od najmłodszych lat. Jednak w procesie nauki poprzez zabawę rodzice stawiający przed dziećmi określone cele powinni pamiętać, aby nie zmuszać swoich pociech do wykonywania czynności, na którą nie mają ochoty, ale i nie strofować ich, jeśli nowa czynność jeszcze im nie wychodzi. Zabawa to przyjemność, a nie obowiązek.

 Wśród szerokiej gamy zabawek edukacyjnych na uwagę zasługuje marka Dumel Discovery, która proponuje zabawki dla dzieci, które służą ich rozwojowi na wczesnym etapie życia. Nauka w wieku niemowlęcym powinna się odbywać poprzez oddziaływanie na zmysły. Świetnie sprawdzają się zabawy angażujące zmysł dotyku, wzroku i słuchu, odpowiednio dobrane do wieku.

Przykładem zabawki pobudzającej wszystkie receptory jest  „Aktywne Pudełeczko”.

- Zabawka posiada 7 różnych stron, a każda z nich to nowa, interesująca zabawa. Maluch naciskając na różne strony pudełeczka uruchamia melodyjki, dźwięki, światełka. Dziecko może wykręcić numer na mini telefonie, naciskać guziczki o różnych kształtach, przekręcić wskazówki zegara w kształcie sowy lub zagrać na mini pianinku. Zabawka rozwija wyobraźnię, zdolności manualne oraz pobudza zmysły wzroku i słuchu. Przeznaczona jest dla maluchów, które ukończyły 12 miesięcy – rekomenduje sklep Skrzat.

 

Ważnym etapem w rozwoju dziecka jest nauka liczenia, literowania, rozpoznawania kształtów, przedmiotów, zwierząt, roślin oraz dźwięków i melodii.

- Aby ułatwić dziecku rozwój poznawczy, motoryczny oraz muzyczny warto zwrócić uwagę na  linię Zabaw Edukacyjnych firmy Clementoni. Seria „Uczę się bawiąc” przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Została opracowana w oparciu o programy edukacyjne stworzone tak, aby dzieci mogły z łatwością przyswoić w czasie zabawy litery alfabetu, nauczyć się czytać i pisać pierwsze słowa oraz ćwiczyć i polepszać zmysł obserwacji, zdolności logicznego kojarzenia oraz rozwijać pamięć. – proponuje sklep Skrzat.

Wśród oferty zabawek do nauki pisania i czytania na uwagę zasługują:

„Nauka pisania” składająca się z 20 kart z ćwiczeniami uczącymi podstaw pisania (nauka pisma drukowanego, kursywy oraz pisania wielu słówek) oraz „Mówiące pióro – wyrazy” , czyli ponad 250 quizów, w których dzieci poznają literki, słówka i sylaby.

Natomiast w świat liczb wprowadzi dzieci seria„ Mówiące pióro – liczby”.

To ponad 200 quizów, dzięki którym dziecko odkryje świat symboli arytmetycznych i zbiorów, nauczy się dodawania i odejmowania.

Zabawki edukacyjne pomagają w nauce nie tylko czytania i pisania, ale pozwalają również poznawać świat zarówno ten najbliższy na wyciągnięcie ręki, jak i ten odległy.

- Niesamowita zabawa czeka na maluchy z Magic Jinn Przedmioty. Jinn zgaduje przedmioty domowe, o których pomyśli gracz. Wystarczy pomyśleć o przedmiocie, schować go za plecami, odpowiadać na zadawane przez Jinna pytania i świetnie się bawić. Taka zabawa wpływa na rozwój wyobraźni i koncentracji dziecka, a także ćwiczy jego pamięć. Natomiast niesamowitą podróż dookoła świata przeżyją dzieci z Interaktywną Mapą Świata, dzięki której mają dostęp do szerokiej wiedzy dotyczącej 78 państw. Poznają stolice, flagi, języki, którymi posługują się mieszkańcy oraz różne zabawne fakty. 

Ciekawą pozycją jest również linia zestawów edukacyjnych firmy Clementoni.

 „Nauka i zabawa” to seria zabawek poświęcona dzieciom w wieku powyżej 5 lat. Podczas zabawy dziecko zapoznaje się z fascynującymi zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie, zjawiskami fizycznymi, optycznymi i magnetycznymi posługując się prawdziwą aparaturą badawczą, taką jak mikroskop czy teleskop. Maluch przeprowadzi samodzielnie doświadczenia chemiczne, będzie obserwował liście, kwiaty, skamieliny i owady, aby je poznać i nauczyć się szacunku dla zwierząt i środowiska.

Niezwykłe odkrycia czekają na maluchy, które rozpoczną przygodę z zabawką .„Moje pierwsze doświadczenia chemiczne”. To bogato wyposażone laboratorium naukowe zawierające liczne przyrządy umożliwiające bezpieczne i proste przeprowadzenie ponad 200 doświadczeń chemicznych. Dzięki licznym ilustracjom dziecko może przeprowadzać ciekawe doświadczenia, stosując popularne substancje używane w życiu codziennym.

- Kolejnymi propozycjami dla małych odkrywców są „Triops” - innowacyjny zestaw do hodowli prehistorycznych zwierzątek (zestaw zawiera zbiornik obserwacyjny z systemem przegród, szkło powiększające, termometr i wiele innych akcesoriów, które pomogą dziecku odkryć tajemnice prastarego gatunku zwierząt) oraz  Energie przyszłości -  zestaw eksperymentów związanych z energią słoneczną, energią wiatru i energią wody. Instrukcje zawierają liczne ilustracje i dużo ciekawych informacji na temat różnych źródeł energii odnawialnej – poleca Skrzat.


To tylko kilka propozycji dla rodziców dbających o rozwój swoich pociech. Oferta zabawek edukacyjnych jest naprawdę szeroka.  Teraz wystarczy wybrać jedną z nich i po prostu świetnie się bawić. Na postępy maluchów nie trzeba będzie długo czekać.

więcej na www.skrzat.sklep.pl

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA