Chińczycy opanowali targi!

Autor: Aneta Wietrzyńska, fot. A. Wietrzyńska
REKLAMA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęła się 4. już edycja targów China Homelife Show, na których zwiedzający z całej Europy mogą zobaczyć różnorodne produkty aż 500 wystawców, a w tym m.in.: odzież, sprzęt AGD, materiały budowlane, meble, oraz oświetlenie. Przez 3 dni – od 27 do 29 maja – targi będą też możliwością do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami Państwa Środka.

Poznań przez Międzynarodowe Targi Poznańskie był i jest łącznikiem między wschodem i zachodem. Poza tym, jest miastem nowoczesnym, innowacyjnym i bogatym w przedsiębiorczość – mówi Agnieszka Pachciarz, zastępca prezydenta Poznania. - A czwarta już edycja chińskich targów dowodzi, że Poznań spełnia swoją rolę właściwie, gdyż jest wartościowym miastem z bardzo szerokim wachlarzem usług i produkcji.

Targi China Homelife Show są przykładem historii dobrej kooperacji handlowej, i to kooperacji na bardzo wysokim poziomie, między dwoma krajami, czyli Polską i Chinami, oraz między dwoma miastami, to jest Poznaniem i chińskim Hangzhou.
- Poznań i jego okolice są dobrym miejscem inwestycyjnym, a tego typu targi są dodatkowym impulsem do działalności handlowej i gospodarczej, oraz rozwijania biznesu – dodaje Agnieszka Pachciarz. - Warto też podkreślić, że wysokość PKB na jednego mieszkańca w Poznaniu jest obok Warszawy najwyższa w Polsce, a świadczy to o dobrych warunkach do rozwoju sfery usług i produkcji.

Targi China Homelife Show, organizowane przez władze chińskiej prowincji Zhejiang, to przede wszystkim doskonały podgląd na współczesną chińską gospodarkę, która rozwija się bardzo dynamicznie.
- Jednym z czynników rozwoju ludzkości jest konkurencja, która oznacza konieczność wzajemnego handlu między różnymi krajami. Natomiast jednym z instrumentów popierania handlu w Chinach są na pierwszym miejscu targi – informuje Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Osiem lat temu, kiedy nawiązywaliśmy współpracę z Chinami było tylko 50 wystawców, z kolei w tym roku to już 500 firm. Świadczy to o możliwościach kooperacji handlowej i rozwoju wzajemnych stosunków gospodarczych między naszymi krajami.

Warto również odnotować, że w ciągu ostatnich trzech lat Polska stała się jednym z ważniejszych ośrodków reklamowania usług i produktów wiodących chińskich producentów, którzy wytwarzają je dla znanych na całym świecie marek i sieci zakupowych. W związku z tym, podczas tegorocznej edycji chińskich targów odwiedzający je przedsiębiorcy będą  mieli okazję obejrzeć między innymi: odzież i tekstylia, sprzęt AGD i elektronikę użytkową, materiały budowlane i narzędzia, meble i oświetlenie, oraz wiele innych rzeczy. Poza tym, jak zwykle targi będą też możliwością do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami Państwa Środka.

Targom po raz kolejny towarzyszy również ekspercka konferencja "Trade and Investment Forum", podczas której przedsiębiorcy dowiedzą się, z jakimi problemami można spotkać się podczas importu towarów z Chin, oraz jak należy je skutecznie rozwiązywać. Tematyka tej konferencji obejmie takie zagadnienia, jak: negocjacje handlowe z dostawcami z Chin, kontrola jakości produkcji, zasady bezpiecznego importu z Chin, transport morski i lotniczy, zagadnienia kultury biznesu. Prelekcje będą prowadzone przez najbardziej doświadczonych ekspertów.

- Trudno mówić o spektakularnych osiągnięciach w polsko-chińskiej wymianie. My jako Polska bardziej powinniśmy skupić się na eksporcie naszych produktów do Chin  - komentuje Leszek Ślazyk, twórca portalu Chiny24.com. - Obecnie jesteśmy na etapie kupowania rzeczy z Chin, które niestety są coraz droższe, jak na kieszenie polskich dostawców. Jesteśmy skoncentrowani na sprzedaży do Chin polskiej myśli technologicznej i produktów spożywczych, ponieważ nie ma tam ani jednej czystej rzeki, w związku z czym postępuje degradacja środowiska, a nasza żywność jest bezpieczniejsza.

Targi China Homelife Show odbywają się w pawilonach 3 i 3a na MTP. Ekspozycje można zwiedzać w godz. 10-17 (w piątek do 16). Wstęp na targi jest wolny, ale przed wejściem trzeba się zarejestrować.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA