Gdzie nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego? W propozycjach Górczyn i Dębiec!

Autor: Rada Osiedla Świerczewo, el, fot. archiwum
REKLAMA

W jakich lokalizacjach zostaną zamontowane nowe – najnowocześniejsze w Polsce stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego? Walka trwa, a Rada Osiedla Świerczewo zachęca mieszkańców tej dzielnicy, by głosowali na stacje na ich terenie. Tamtejsi radni mają sporo argumentów za!

Świerczewo to rozległe osiedle domów jednorodzinnych, które nie jest najlepiej skomunikowane z centrum miasta. Ci, którzy mieszkają blisko pętli tramwajowych, jeszcze nie mają tak źle, jednak pokaźna część osiedla ma do wyboru tylko autobusy w kierunku albo na Dębiec - albo na Górczyn. Bezpośredniego połączenia z centrum nie ma w ogóle.

W podobnej sytuacji jest Dębiec, chociaż jego mieszkańcy mają o tyle lepiej, że bezpośrednie autobusy do centrum są, i to aż trzy, chociaż częstotliwość ich kursowania pozostawia wiele do życzenia.

Budowa stacji rowerowych najpierw przy pętlach tramwajowych, a w dalszej kolejności na samych osiedlach, bardzo ułatwiłaby mieszkańców dojazd do centrum Poznania, nie mówiąc już o możliwości rekreacyjnych przejażdżek po obu dzielnicach, które są wyjątkowo urokliwe i pełne zieleni.

- Liczba użytkowników i wypożyczeń z pewnością znacznie wzrośnie latem, kiedy PRM zostanie rozbudowany o kolejnych 14 stacji - uważa Tomasz Wierzbicki, radny ze Świerczewa i jednocześnie radny Rady Miasta Poznania. - Zanim jednak nastąpi rozbudowa, chcielibyśmy zaprosić mieszkańców do udziału w konsultacjach, które dadzą odpowiedź w jakich lokalizacjach zostaną w lipcu 2015 r. zamontowane nowe stacje.

Rada Osiedla Świerczewo zachęca mieszkańców swojego osiedla do głosowania na lokalizacje na Dębcu oraz Górczynie.
- W kolejnych latach jest planowana rozbudowa o kolejne stacje, dlatego im bliżej stacje będą naszego osiedla, tym większe szanse w przyszłości na stacje na terenie Świerczewa - wyjaśnia Tomasz Wierzbicki. - Prosimy także o podawanie propozycji na Świerczewie, np. przystanki autobusowe Bohaterów Westerplatte, Okulickiego czy Korfantego.
Konsultacje potrwają do niedzieli  31 maja 2015 r. (do północy). Wybrane lokalizacje będą przekazane do realizacji operatorowi systemu – firmie Nextbike Polska. Każdy może głosować na maksymalnie 3 lokalizacje ze wszystkich zaproponowanych, których jest  31.  Na podstawie oddanych głosów powstanie 13 nowych stacji (trzy – które uzyskały największą liczbę głosów z pozycji 1-6 oraz dziesięć – z największą liczbą głosów z pozycji 7-31). Oprócz tego jedna stacja powstanie na Dworcu Sobieskiego.

Dodatkowo uczestnicy konsultacji mogą wskazać 2 lokalizacje spoza listy, miejsca gdzie widzieliby stację Poznańskiego Roweru Miejskiego w przyszłości.
Od 20 kwietnia użytkownicy mają do dyspozycji 16 stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Od pierwszego dnia system cieszy się dużą popularnością. Tylko w okresie od 20 do 30 kwietnia do PRM przystąpiło 957 nowych użytkowników (na koniec sezonu 2014 było ich niemal 19 tys.), a łącznie dokonano 3222 wypożyczeń. Natomiast od 1 do 11 maja rower miejski wypożyczono 3,5 tys. razy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA