Dotacje konserwatorskie już zostały przekazane

Autor: UMP, el, fot. archiwum, UMP
REKLAMA

Milion złotych zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta na przeprowadzenie prac budowlanych i konserwatorskich zabytków, znajdujących się na terenie Poznania. Dotacji udzielono 16 obiektom.

Milion złotych to prawie 300 tysięcy więcej niż przewidywał projekt budżetu autorstwa byłego prezydenta Ryszarda Grobelnego.  Kwota została zwiększona dzięki autopoprawce złożonej przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Wnioski o dofinansowanie na ochronę zabytków złożyły 23 podmioty. W wyniku weryfikacji, w której brano pod uwagę m.in. rangę artystyczną i historyczną budynków oraz ich stan techniczny, pomocy finansowej udzielono 16 obiektom. Wszystkie to cenne budynki, które wymagają natychmiastowej pomocy.

Umowy dotacyjne zostały podpisane podczas spotkania władz miasta z właścicielami lub użytkownikami zabytków.
- Zabytki to nie tylko przeszłość miasta. To także budowanie tożsamości i przyszłości następnych pokoleń. Z tego względu miasto musi wspierać takie projekty. Chcemy udzielać pomocy również pozamiejskim podmiotom, które często nie są w stanie udźwignąć kosztów, związanych z odnową zabytków - mówił podczas spotkania Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Środki z budżetu miasta zostaną przeznaczone m.in. na odnowę secesyjnych kamienic na Jeżycach czy zespołów klasztornych w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA