Tandemem przez Poznań

Autor: UMP, KN, fot. UMP
REKLAMA

W niedzielę odbył się rajd rowerowy organizowany przez Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem". Przed jego rozpoczęciem Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, przekazał dla klubu dwa tandemy, po czym wraz z Maciejem Wudarskim, czyli swoim zastępcą, sam wsiadł na rower i uczestniczył w rajdzie.

Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem" zrzesza osoby niewidome, których pasją jest kolarstwo tandemowe. Z tego właśnie względu władze klubu postanowiły zorganizować rajd tandemowy. Jego uczestnicy zmagali się z czterdziestokilometrową trasą Czarna Rola - Rusałka - Strzeszynek - Kiekrz - Poligon Biedrusko - Naramowicka.

Start rajdu został poprzedzony spotkaniem, w którym uczestniczyli m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, jego zastępca Maciej Wudarski oraz Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu UMP. Prezydent wręczył wówczas prezesowi klubu, Eugeniuszowi Taczkowskiemu, dwa tandemy, które są wyróżnieniem za jego wieloletnią i aktywną pracę na rzecz niewidomych osób. Po uroczystości zgromadzeni wsiedli na rowery i wspólnie pokonali trasę na jednośladach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA