Expopower i Greenpower: cała energetyka spotka się w Poznaniu

Autor: MTP, KN, fot. archiwum
REKLAMA

Debata o innowacjach kreujących przyszłość czyli Forum InnoPower oraz kongres Energi@21 z udziałem wszystkich grup energetycznych – to dwa najważniejsze wydarzenia tegorocznych Międzynarodowych Targów Energii Expopower 2015. Targom towarzyszą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower.

W dniach 26-27 eksperci z całego świata spotkają się w Poznaniu, by wspólnie szukać odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania o przyszłośćbranży energetycznej. Na Kongresie Energi@21 będzie można poznać najnowsze światowe trendy, prognozy nadchodzących zmian i ich konsekwencje. A dotyczą one nas wszystkich.

Wiodącym motywem poznańskiego spotkania będą innowacje.
– Świat nauki i świat biznesu mają sobie wiele do zaoferowania. Tą inicjatywą chcemy zachęcić naukowców i biznes do skracania dzielącego ich dystansu – tłumaczy prof. Witold Orłowski, ekonomista z PricewaterhouseCoopers Polska i jeden z prelegentów Kongresu.

W gronie ponad 40 prelegentów znaleźli się uznani naukowcy i praktycy z kraju i z zagranicy. To właśnie oni zaproponowali tematy dziewięciu paneli, które towarzyszyć będą Kongresowi. Oprócz wspomnianego Witolda Orłowskiego do stolicy Wielkopolski przyjedzie m.in. były Minister Gospodarki Janusz Steinhoff oraz energetyczni eksperci z Włoch, Belgii, Niemiec, Francji, Norwegii, Szwecji, Islandii, Grecji, Portugalii, Litwy i Stanów Zjednoczonych.

Także o przyszłości branży będzie mowa podczas wystawy i forum InnoPower, gdzie specjaliści rozmawiać będą o internecie rzeczy, łączności w ramach rozwiązań "smart", analizie big data, bezpieczeństwie informacji oraz "googlizacji" życia.

Uczestnicząc w Innopower warto posłuchać, co najlepsi fachowcy w kraju oferują branży energetycznej i jak sama energetyka radzi sobie z innowacjami. Głos w dyskusji zabiorą m.in. prof. Bronisław Misztal - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Republice Portugalskiej, Krzysztof Jedziniak - Dyrektor ds. Inwestycji w UKTI Central and Eastern Europe, Marek Samotyj - Dyrektor Techniczny, Sektor Dostaw i Uzytkowania Energii Elektrycznej Electric Power Research Institute (EPRI), Magdalena Wasiluk-Hassa – Executive Business Development Manager Energy, T-Mobile Polska.

Integralną częścią imprezy są oczywiście targi - w stolicy Wielkopolski zaprezentuje się ponad 200 firm z Polski, Austrii, Belgii, Niemiec, Chin, Holandii, Litwy, Rumunii, Włoch, Szwecji i Węgier. Będzie to dobra okazja, by poznać rynkowe trendy, także międzynarodowe, wymienić doświadczenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża.

Ekspozycję tegorocznych targów EXPOPOWER tworzy oferta producentów wyposażenia i systemów, a także dostawców aparatury i gotowych rozwiązań dla branży energetycznej.

Na ekspozycji GREENPOWER znajdziemy ofertę producentów i dostawców urządzeń dedykowanych wykorzystaniu energii słońca, wiatru, wody czy biopaliw. Uzupełnianie się tematyki obu ekspozycji stanowi interesującą mieszankę sprzyjającą wymianie doświadczeń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA