Półwiejska 2 już działa!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Pierwszy był bar szybkiej obsługi, natomiast 22 maja dołączyły do niego sklepy odzieżowe, trwa też komercjalizacja i wykańczanie części biurowej - ale to wystarcza, by stwierdzić jednoznacznie, że Półwiejska 2, nowy budynek na poznańskim deptaku, rozpoczął pełną działalność.

O tym terenie krążyły miejskie legendy, mówiono nawet o klątwie, przepychano się w urzędach i walczono wszelkimi administracyjnymi sposobami - ale ostatecznie można ogłosić sukces. Oto bowiem budynek Półwiejska 2, znajdujący się u zbiegu ulic Krysiewicza i Półwiejskiej, już stoi i "działa". Piątek, 22 maja, był pierwszym dniem, gdy swoją działalność rozpoczęły sklepy z grupy LPP (Cropp, House, Reserved, Mohito i Sinsay), z tej też okazji inwestor, spółka Deptak Projekt P2, przygotował kilka atrakcji.

- Będzie oprawa muzyczna w postaci grupy jazzowej, która będzie przygrywała przez dwa dni gromadząc się w różnych punktach na ulicy Półwiejskiej - zapowiada Beata Kijowska, członek zarządu inwestora. - Oprócz tego są atrakcje przygotowane przez najemców, a także duże otwarcie w lokalach grupy LPP.

W części handlowej, oprócz wspominanych sklepów odzieżowych, będzie także fryzjer oraz cukiernia Sowa. Pozostał jeden lokal, który jeszcze nie ma najemcy, ale jego zapełnienie w krótkim czasie jest raczej pewne. Inaczej jest z powierzchnią biurową (ok. 2,8 tys. metrów kwadratowych), gdzie komercjalizacja dopiero niedawno się rozpoczęła. W tej chwili najbliżej wynajęcia jest lokal na poziomie trzecim, jednak Beata Kijowska nie może jeszcze ujawnić, z kim prowadzone są rozmowy. Wiadomo natomiast, że część z przyszłych najemców będzie miała dostęp do tarasu o powierzchni 600 metrów kwadratowych, zlokalizowanego na poziomie czwartym.

Dość niezwykle rozwiązany jest parking, znajdujący się na poziomie drugim i trzecim. Łącznie znajduje się tam 89 miejsc parkingowych, z czego część będzie dedykowana dla najemców, reszta natomiast będzie ogólnodostępna. Na parkingu są też dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych (nowość na poznańskim rynku) oraz miejsca dla rowerzystów. Dla nich też przygotowano pomieszczenie socjalne z prysznicem.

Półwiejska 2 jest niezwykła jak na obiekt handlowy w Poznaniu także powodu umieszczenia wejść do sklepów - zgodnie z dobrymi praktykami (acz dotychczas niestosowanymi) do wszystkich sklepów można wejść bezpośrednio z ulicy. W całym budynku zastosowano także liczne rozwiązania proekologiczne. Specjalna instalacja umożliwia gromadzenie wody deszczowej, która później wykorzystywana jest w systemach sanitarnych i do podlewania zieleni. Inteligentne sterowanie budynkiem umożliwia z kolei monitorowanie zużytej energii i jej oszczędzanie.

Budowa Półwiejskiej 2 rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia RKW Rhode Kellerman Wawrowsky. Ta sama firma zaprojektowała w Poznaniu kompleks biurowy Murawa Office Park, jest też odpowiedzialna za projekt renowacji Okrąglaka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA