Druga "landrynka" na lotnisku!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum/Łukasz Włodarczyk
REKLAMA

Punktualnie o godzinie 12.50 (przynajmniej według rozkładu) na poznańskie lotnisko przylecieć ma samolot linii Wizz Air, który właśnie od 21 maja ma mieć na Ławicy swoją bazę. To kolejny krok do tego, aby pojawiły się nowe kierunki lotów z Poznania.

"Landrynkami" nazywane są maszyny linii Wizz Air, ze względu na charakterystyczny (różowy według jednych opinii, a amarantowy według innych) kolor, którym pomalowane są samoloty tej węgierskiej linii.

Dzięki nowej maszynie w poznańskiej bazie Wizz Air, znacznie rozszerzy się oferta lotów tego przewoźnika z poznańskiej Ławicy. Dotychczas obsługiwane kierunki zyskają nowe rotacje (Londyn Luton, Doncaster/Sheffield, Sztokholm Skavsta, Oslo Torp). Przewoźnik uruchomi także nową trasę od 15 września - do Mediolanu Bergamo (dotychczas to połączenie było oferowane tylko sezonowo). Pierwsza korekta rozkładu, wprowadzająca nowe loty, nastąpi 18 czerwca.

To zapewne nie koniec - maszyna musi być wykorzystywana, więc niemal pewne są nowe kierunki. Do tego według informacji Radia Merkury władze lotniska rozmawiają z linią o dopłatach w zamian za uruchomienie nowych kierunków. Oficjalnie jednak nikt tego nie potwierdza.

Drugi samolot w poznańskiej bazie cieszy, ale trzeba przy tym pamiętać, że węgierska linia lotnicza dość intensywnie rozwija swoją siatkę połączeń w Polsce. W kwietniu przewoźnik ogłosił stworzenie swojej bazy w Lublinie (i na "dzień dobry" uruchomienie pięciu tras z tamtejszego lotniska), a w połowie stycznia dołożył szósty samolot do bazy w Gdańsku (co zaowocowało tam trzema nowymi trasami).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA