Bystre dzieciaki jedzą śniadanie

Autor: E.K.
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Początek dnia ma ogromny wpływ na całodzienną kondycję. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem i w ogromnej mierze decyduje o kondycji dziecka w szkole. Znacząco wpływa na zdolność skupienia się, przyswajania wiedzy oraz na wyniki osiągane w nauce. Dzieci, które jedzą drugie śniadanie lepiej się rozwijają, sprawniej myślą, łatwiej rozwiązują problemy, są bardziej odporne na stres.

Udowodniono, że dzieci spożywające posiłek w szkole radzą sobie lepiej z zadaniami wymagającymi koncentracji i dobrej pamięci od rówieśników, którzy tego nie robią. W efekcie osiągają lepsze wyniki w takich przedmiotach jak geografia czy matematyka. Głodni uczniowie mają problemy z nauką, zachowaniem i emocjami. Częściej skarżą się także na bóle brzucha lub głowy, odczuwają osłabienie, rozdrażnienie oraz mają problemy z koncentracją.

Dzieci w wieku szkolnym mają zwiększone potrzeby żywieniowe ze względu na intensywny wzrost oraz dużą aktywność fizyczną i umysłową. Niedobory mogą powodować poważne problemy zdrowotne oraz mieć wpływ na stan zdrowia w przyszłości. Same wartości kaloryczne nie wystarczą , niezbędna jest także odpowiednia ilość energii i białka dla utrzymania wzrostu i rozwoju fizycznego.

Nawyk regularnego jedzenia zapewni nie tylko dobrą kondycję, ale przede wszystkim zdrowie również w późniejszych latach życia. Nawyki kształtują się od najmłodszych lat życia, a głównym z nich jest regularne spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia. Najważniejszym posiłkiem jest pierwsze śniadanie. Po około trzech godzinach po spożyciu posiłku poziom glukozy we krwi zmniejsza się , a wraz z nim zdolność koncentracji i przyswajania wiedzy, dlatego ważne jest spożywanie posiłków w odstępach nie dłuższych niż co 3 godziny.

Kanapka dostarcza dużo energii i wartości odżywczych niezbędnych do zmagania się z obowiązkami szkolnymi. Dobrze przygotowane śniadanie powinno zawierać:

  • kanapkę z wieloziarnistym lub ciemnym pieczywem, które zawiera dużo błonnika i zapewnia odpowiedni poziom energii, białka, witamin z grupy B, magnezu,cynku;
  • wędlinę (najlepiej drobiową), żółty ser, twaróg lub ser topiony, itp.
  • jogurt z owocami i płatkami,
  • owoc
  • do picia: herbatki, soki owocowe, niegazowaną wodę mineralną, kakao, itp.

Rodzice powinni zaskakiwać dzieci nowymi smakami i kolorowymi aranżacjami, aby uniknąć kanapkowej nudy. Należy pamiętać, że ważna jest różnorodność produktów, a nie ich ilość.

Drugie śniadanie powinno być higienicznie i estetycznie zapakowane, aby po kilku godzinach było równie apetyczne jak bezpośrednio po przygotowaniu.

- Właściwe  opakowanie powinno być mocne oraz dobrze się zamykać, żeby kanapki pod ciężarem zawartości plecaka nie zdeformowały się, a także nie brudziły podręczników i zeszytów. Takie funkcje spełniają śniadaniówki marki Tupperware wykonane z najwyższej jakości nietoksycznych materiałów odpowiednich do przechowywania żywności – mówi Marta Suchocka dystrybutorka Tupperware Poznań Wschód.

 U dziecka  w wieku szkolnym kształtują się nie tylko nawyki żywieniowe, ale także higieniczne.

- Estetycznie opakowane śniadanie sprawi, że każdy uczeń ze smakiem będzie jadł kanapki . Zrobi to z tym większym apetytem, gdy  wyciągnie je ze śniadaniówki, na której widnieje postać z  jego ulubionej gry. W tym roku po raz pierwszy w ofercie Tupperware Polska pojawiła się kolekcja Angry Birds  – dodaje Marta Suchocka.

W śniadaniówce można przechowywać kanapki bez konieczności zawijania ich w papier czy folię, dbając tym samym o środowisko. W ofercie Tupperware można znaleźć również kolorowe miseczki Rafałki o pojemności 125ml idealne do pysznych jogurtów z owocami oraz bidony z praktycznym lejkiem do picia oraz odkręcanym kubeczkiem, który może być schowkiem na klucze lub inne skarby.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA