Zamek Przemysła zostanie otwarty dopiero za rok

Autor: Aneta Wietrzyńska, fot. A. Wietrzyńska
REKLAMA

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami Muzeum Narodowego w Poznaniu, zamek Przemysła, siedziba Muzeum Sztuk Użytkowych miało zostać udostępnione zwiedzającym pod koniec tego roku. Jednak termin jego otwarcia został ponownie przesunięty – i to na drugą połowę następnego roku. Oznacza to, że nowo odbudowany zamek straci nie tylko obecny sezon turystyczny, ale prawdopodobnie też i pierwszą połowę roku 2016.

Kolejne opóźnienie otwarcia Muzeum Sztuk Użytkowych związane jest nie tylko z niedokładnym wyliczeniem potrzebnego czasu na realizację tego przedsięwzięcia, ale także z pracami prowadzonymi w pałacu w Rogalinie.

- Nie oszacowaliśmy realnego czasu otwarcia Muzeum Sztuk Użytkowych, a zatem tego, ile będzie to wymagać pracy i przygotowań. Dystans czasowy jest większy niż oczekiwaliśmy – informuje Aleksandra Sobocińska, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Poznaniu. - Przygotowanie nowego muzeum to bowiem nie tylko przeprowadzka, ale praktycznie budowa muzeum od nowa. Ta sytuacja przerosła nasze plany. Pół roku poślizgu jest spowodowane między innymi też tym, że niedługo otwieramy odremontowany pałac w Rogalinie.

Inauguracja Muzeum Sztuk Użytkowych z pewnością nie będzie przebiegała etapami, jednak pewna jego część być może zostanie udostępniona zwiedzającym już nieco wcześniej niż w drugiej połowie następnego roku.
- Będziemy starali się, żeby zamkowa wiedza z tarasami widokowymi została otwarta przed otwarciem muzeum, ale na razie jeszcze nie wiemy, kiedy to dokładnie nastąpi – dodaje Aleksandra Sobocińska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA