Szklany dom dla studentów jest już oficjalnie otwarty!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Nowa, przeszklona hala sportowa stanęła na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w centrum Poznania. Będzie to miejsce, w którym rozwijać się będą pracownicy i studenci z Zakładu Gier Zespołowych.

- Budowa hali jest elementem pewnego logicznie układającego się programu rozwoju uczelni - przekonywał podczas wtorkowego, uroczystego otwarcia nowego budynku, prof. Jerzy Smorawiński, rektor uczelni. - To kolejny etap planu, w którym udało się zbudować w centrum miasta nowoczesny kampus akademicki.

Nowa hala także jest bardzo nowoczesna. Jednolita bryła jest pokryta przezroczystymi panelami poliwęglowymi, które przepuszczają do wnętrza naturalne światło. Wewnątrz znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykowej bądź siatkowej, a także zespół szatni, przestrzenie magazynowe oraz pokoje dla pracowników Zakładu Gier Zespołowych. To właśnie ten zakład będzie miał siedzibę w nowej hali.

Oprócz tego w obiekcie znajduje się siłownia, a w przyszłości powstanie nowoczesne laboratorium dla gier sportowych. Dodatkowo w głównej hali umieszczono rozsuwane trybuny na 228 osób. Wszystko to na niemal 4 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni.

Nowa hala to element spójnej strategii rozbudowy kampusu. Już kilkanaście lat temu AWF zbudował Centrum Rekreacji i pływalnię, następnie powstało nowoczesne boisko lekkoatletyczne ze specjalistyczną płytą do hokeja na trawie. Przed trzema laty otwarto nowy budynek dydaktyczny (pomiędzy starym obiektem przy Królowej Jadwigi na nową, dopiero co otwartą halą), a jednocześnie w budynku głównym otwarto nowoczesne laboratoria: biomechaniki, analizy ruchu człowieka, biochemii i fizjologii.
- Dzięki temu po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat studenci akademii mogą w jednym miejscu prowadzić naukę, bez potrzeby przemieszczania się z jednego końca miasta na drugi - cieszy się prof. Smorawiński. - Jeszcze nie tak dawno zajęcia odbywały się w 11 obiektach w całym mieście.

Hala kosztowała niemal 20 mln zł, ale 70 proc. środków przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, natomiast 30 proc. - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA