Mieszkania nad Wartą są już gotowe

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

O nowe inwestycje mieszkaniowe nad Wartą w Poznaniu jest ciężko, ale jednak powstają. Najnowszy przykład to osiedle Riverpark, położone przy ulicy Droga Dębińska, gdzie w kilku budynkach znajduje się łącznie 189 mieszkań.

Riverpark to osiedle z przeszłością - także tą najnowszą. Osiedle znajduje się w południowym klinie zieleni, a niejasne przekształcenia planistyczne dokonane kilkanaście lat temu spowodowały, że możliwe stało się tam zbudowanie osiedla mieszkaniowego. Mimo że próbowało tego jeszcze kilku deweloperów, to jednak udało się to dopiero firmie Immofinanz Group, która w 2013 roku rozpoczęła budowę pięciu budynków wielorodzinnych.

Niezależnie od wątpliwości planistycznych trzeba powiedzieć, że osiedle Riverpark jest znakomicie położone - kilkadziesiąt metrów dzieli granicę osiedla od brzegów Warty, ale z drugiej strony jest też bardzo blisko do centrum miasta. Dodatkowo sytuacja okolicznych działek jest w miarę uporządkowana.
- Mamy taką zaletę, że np. Ogród Jordanowski jest terenem historycznym i nie zostanie zabudowany - podkreśla Jacek Wesołowski odpowiedzialny za rozwój firmy Immofinanz Group na terenie Polski.

Wesołowski podkreśla, że cała inwestycja przebiegała bardzo płynnie i nie było żadnych trudności, a w budynkach trwają końcowe odbiory. Dodatkowo zapewnia, że osiedle jest wpisane w pewien szerszy kontekst:
- Jesteśmy zalążkiem rewitalizacji na tych błoniach nadwarciańskich.

Samo osiedle podzielone jest na dwie części: składa się z dwóch budynków 6-kondygnacyjnych z "normalnymi" mieszkaniami o powierzchni od 31 do 98 metrów kwadratowych. Na parterze jest miejsce na sklepy (w bloku przy ulicy Droga Dębińska), natomiast pomiędzy budynkami znajduje się otwarty, zielony dziedziniec z placem zabaw, parkingiem rowerowym i ławkami. Dodatkowo bloki połączone są wspólną halą garażową.

O wiele bardziej interesujące są trzy pozostałe budynki - ze względów planistycznych mają tylko 3 kondygnacje naziemne (parter i dwa piętra, a do tego garaż podziemny), ale znajdują się tam droższe mieszkania, oscylujące w granicach 10 tys. zł za metr kwadratowy. Tę część inwestor nazwał willami miejskimi, ponieważ mieszkania mają w nich od 65 do 154 metrów kwadratowych powierzchni. Dodatkowo pomieszczenia mają wysokość 3,2 m. W całym kompleksie lokale na parterze mają tzw. ogródki (o niewielkiej powierzchni), mieszkania na piętrze zaś posiadają balkony.

Za projekt całego kompleksu odpowiada pracownia Adaptic Architekci.

Pierwsi mieszkańcy mają pojawić się w budynkach już w czerwcu. Inwestor zapewnia, że dotychczas sprzedał ok. 65 proc. lokali.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA