Jak wybrać szkołę ponadgimnazjalną? Studenci politechniki pomogą!

Autor: Mat. pras. el, fot. archiwum
REKLAMA

Wybór szkoły średniej jest pierwszym ważnym wyborem na drodze edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Nie zawsze jest to wybór łatwy niekoniecznie dlatego, że młody człowiek jeszcze nie jest pewien, co chciałby robić w życiu - po  prostu znalezienie informacji o wszystkich placówkach mogących go zainteresować jest czasochłonne i dość uciążliwe. Dlatego Wojciech Sikora i Jakub Handke, studenci Politechniki Poznańskiej, stworzyli przyjazny portal Wasza Szkoła (https://wasza-szkola.pl) - by wszystkie informacje można było znaleźć w jednym miejscu.

Ideą projektu jest ułatwienie gimnazjalistom i ich rodzicom wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.
- Wszystko zaczęło się, kiedy uczęszczaliśmy do technikum i pomagaliśmy w promocji szkoły - mówią studenci politechniki. - Zauważyliśmy, że nie ma żadnego łatwego narzędzia do wyszukiwania szkół, gromadzącego dane wszystkich placówek. Na dodatek, strony internetowe szkół prowadzone są w różny sposób, co jeszcze bardziej utrudnia szukanie informacji. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw gimnazjalistom i ułatwić im wybór nowej szkoły. Przy konstruowaniu portalu kierowaliśmy się głównie prostotą działania i udostępnianiem najważniejszych informacji w jednym miejscu.

Portal Wasza Szkoła jest nowoczesnym i starannie przygotowanych narzędziem, którego głównym atutem jest wyszukiwarka klas oraz możliwość porównania wybranych profili na podstawie podanych przez siebie kryteriów wyszukiwania.

Ponadto na portalu każda szkoła posiada własny profil, gdzie między innymi można znaleźć następujące informacje: punkty w latach ubiegłych (minimalne, średnie, maksymalne), przedmioty rozszerzone i punktowane, wyniki z egzaminów maturalnych, wyniki z egzaminów zawodowych, dane kontaktowe, opis placówki, mapkę z dojazdem, materiały promocyjne.

Dzięki temu, że portal Wasza Szkoła cały czas jest rozwijany, wprowadzane są nowe funkcjonalności i dodatkowe informacje, co przekłada się na coraz większą atrakcyjność portalu. W najbliższym czasie portal zostanie wzbogacony o zbiór zadań, własne kursy edukacyjne, listę korepetytorów oraz listę zewnętrznych kursów maturalnych i językowych.

Dużym atutem portalu jest współpraca ze szkołami oraz placówkami edukacyjnymi takimi jak Kuratorium Oświaty, Wydziałem Edukacji i Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Dzięki temu wszystkie informacje pochodzą ze sprawdzonych źródeł i są na bieżąco aktualizowane. Aktualnie witryna obejmuje szkoły z Poznania, powiatu poznańskiego, Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy. Trwają prace nad wdrożeniem bazy szkół w pozostałych miastach. Docelowo projekt ma obejmować wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski.

Projekt jest wspierany między innymi przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Brokera Innowacji z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Portal Wasza Szkoła jest również objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Poznania oraz Młodzieżową Radę Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA