Arboretum w Kórniku zaprasza 23-24 maja!

Autor: Magdalena Kerber, fot. sxc.hu
REKLAMA

Przełom kwietnia i maja jest okresem, w którym każdy z nas zachwyca się kwiatami pokrywającymi drzewa i trawniki. W kórnickim arboretum goście mieli już okazję podziwiać magnolie, a to dopiero początek atrakcji.

Kalendarz wiosennych imprez w kórnickim arboretum przedstawia się imponująco. Weekend 1-3 maja odbył się pod znakiem magnolii. Podczas dni przeznaczonych właśnie tym kwiatom można było podziwiać pięknie kwitnące drzewa, a także zdobyć informacje na temat pielęgnacji tych roślin.

Kwitnące i wyjątkowo piękne rośliny można było podziwiać także w weekend 16-17 maja, ale tym razem na świeczniku znalazły się azalie i różaneczniki. Zwiedzający mogli podziwiać piękno tych roślin, rosnących w ogrodach przy zamku oraz przy budynku Instytutu Dendrologii, który otwierany jest dla gości tylko podczas wyjątkowych wydarzeń. Dodatkową atrakcją były bzy i lilaki, które również właśnie teraz kwitną w arboretum w dziesiątkach odmian i gatunków.  

Dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w Dniach Azalii i Różaneczników, mamy dobrą wiadomość – nic straconego. Do arboretum na to święto będzie można się wybrać jeszcze raz w weekend 23-24 maja. Przewidziane atrakcje to między innymi zwiedzanie ogrodów z przewodnikiem, który opowie o roślinach.

Z kolei 27 maja odbędą się warsztaty decoupage, czyli plenerowe zajęcia plastyczne. Ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona, a zapisy odbywają się na stronie arboretum. Tego samego dnia chętni będą mogli również posłuchać koncertu Tomasza Raczkiewicza oraz Natalii Kraśkiewicz, którego początek wyznaczono na godzinę 16.00.

Warto przypomnieć, że arboretum w Kórniku jest największym i najstarszym w Polsce i czwartym co do wielkości kolekcji w Europie. Na jego powierzchni, wynoszącej ponad 40 ha znajduje się ponad 3300 drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Arboretum wraz z Zamkiem wpisane jest do rejestru zabytków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA