Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej

Autor: hana, fot. Elżbieta Skowron
REKLAMA

Wyrównany poziom półfinału  Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Na dwóch poznańskich halach odbywał się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów z różnych miast między innymi z Bydgoszczy, Gdańska, Leszna, Szczecina, Torunia i Poznania.

Zespoły zostały podzielona na 3 grupy: po trzy zespoły oraz jedna grupa z czterema zespołami. W sobotę i do południa w niedzielę odbywały się mecze fazy grupowej. Jak burza przez tę fazę przeszły zespoły z Politechniki Gdańskiej, UKW Bydgoszcz, Uniwersytet Szczeciński i miejscowa drużyna z Politechniki Poznańskiej. Jak się później okazało - te zespoły zajęły pierwsze 4 miejsca!

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły ze Szczecina i Gdańska. Od samego początku mecz był na wysokim poziomie i bardzo wyrównany. Na uznanie zasługiwał w tym meczu bramkarz ze Szczecina, który ratował zespół w trudnych sytuacjach. Niestety, dla Szczecina sam bramkarz nie był w stanie zatrzymać ekipy z Gdańska i ostatecznie to zespół z Politechniki Gdańsk wygrał spotkanie wynikiem 23:21.

Emocjonująco zapowiadał się również mecz o pierwsze miejsce pomiędzy miejscowymi z Politechniki Poznańskiej a UKW Bydgoszcz. W miarę rozwoju turnieju ekipa z Bydgoszczy rozkręcała się na tyle skutecznie, że dotarła do finału. Natomiast poznaniacy skutecznie przeszli przez fazę grupową i po ciężkim boju z Politechniką Gdańsk wywalczyli awans do finału.

Początek meczu finałowego to duże skupienie po obu stronach i gra bramka za bramkę. W końcowej fazie pierwszej połowy zespół z Politechniki Poznańskiej wyszedł na 4-bramkowe prowadzenie dzięki dobrej postawie w obronie i skutecznym wyprowadzaniu szybkiego ataku. Po zmianie stron niestety miejscowi zanotowali przestój i ekipa z Bydgoszczy doprowadziła do remisu. Wtedy zaczęła się „nerwówka” stres, zmęczenie i pojawiła się nieskuteczność przy stuprocentowych sytuacjach.

To była woda na młyn dla zespołu z Bydgoszczy, szybkie kontry i z remisu który utrzymywał się przez większość drugiej połowy bydgoszczanie wyszli na 2 bramkowe prowadzenie które utrzymali do końca meczu. Ostatecznie zespół z UKW Bydgoszcz wygrał z Politechnika Poznań 25:23. Do turnieju Finałowego który odbędzie się 11-14 czerwca w Warszawie awansowało 5 zespołów: 1. UKW Bydgoszcz 2. Politechnika Poznań 3. Politechnika Gdańsk 4. Uniwersytet Szczecin 5. AWF Poznań

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA