Ewa Wycichowska będzie prowadzić zajęcia na AWF!

Autor: AWF, el, fot.
REKLAMA

 Od nowego roku akademickiego 2015/2016 profesor Ewa Wycichowska będzie prowadzić zajęcia na nowym kierunku „Taniec w kulturze fizycznej” w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - będzie to przedmiot pod nazwą Kompozycje tańca i Repertuar.

Studenci nowego kierunku będą mieć do wyboru dwie specjalności: tancerz-terapeuta i nauczyciel tańca. Kierunek skierowany jest do osób posiadających zdolności taneczne i do tych, które zdobywały umiejętności m.in. w zespołach tańca współczesnego i formacjach tanecznych, do osób prowadzących zajęcia z tańca i chcących poszerzać swoje kompetencje w tym kierunku pod okiem profesjonalnych nauczycieli i wybitnych specjalistów.

Studenci będą mieć trzy tysiące godzin zajęć, w tym między innymi: taniec współczesny, taniec klasyczny, techniki modern, techniki streetowe, uzupełniające, parkour oraz improwizacje, kontakt-improwizacje, partnerowanie, akrobatykę, tańce charakterystyczne, gimnastykę, body conditioning.

Absolwenci kierunku, po ukończeniu trzyletnich studiów, będą mogli pracować w teatrach tańca, ośrodkach kultury, placówkach oświatowych i zdrowotnych, a także w instytucjach o charakterze performatywnym (łączących ze sobą wysoką sprawność fizyczną, taniec, aktorstwo i pracę z głosem). Będą też umieli zaprojektować, wykonać oraz poprowadzić pracę zespołu wykonującego profesjonalne dzieło sceniczne.

Nowy kierunek, jakim jest „Taniec w kulturze fizycznej” dołączy do pięciu kierunków, na których kształci poznańska AWF: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, turystyka i rekreacja, dietetyka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA