MKS z Sokołem Kościerzyną na zakończenie sezonu

Autor: Róża Wachowska, fot. MKS Poznań
REKLAMA

W sobotnie popołudnie piłkarze ręczni MKSu Poznań zakończą sezon 2014/2015. Sezon bardzo trudny, nerwowy, okupiony wieloma kontuzjami, ale ostatecznie szczęśliwy. Poznaniacy po heroicznej walce w drugiej rundzie zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu Superligi, a meczem z Sokołem Kościerzyna pożegnają się ze swoimi kibicami.

Kościerska drużyna od wielu lat w prawie niezmienionym składzie występuje w pierwszej lidze i jest bardzo wymagającym przeciwnikiem dla każdego. W szeregach zespołu z Kaszub występuje kilku zawodników, którzy w przeszłości biegali po parkietach ekstraklasy, a skład uzupełniają wychowankowie gdańskiego SMSu jak Maciej Pieńczewski czy Adam Lisewicz. W ostatnim swoim meczu podopieczni Andrzeja Gryczki pokonali na własnym parkiecie Kar-Do Gdynia 30:28 i zapewnili sobie prawo startu w 1 lidze w przyszłym roku.

Poznaniacy po dwóch derbowych zwycięstwach z Realem Astromal i Wolsztyniakiem również spokojnie mogą patrzeć w przyszłość, ale chcą zwycięstwem podziękować swoim kibicom za całoroczny doping.
- Zagramy dla naszych kibiców i dla nas samych. Wszyscy zasłużyliśmy na to żeby godnie się pożegnać i podsumować ten jakże trudny sezon. Wróciliśmy z bardzo dalekiej podróży, jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi bo kolejny raz udowodniliśmy, że warto na nas stawiać. Cała ta walka nie miała by sensu gdyby nie nasi najbliżsi i ich wsparcie. Dlatego w sobotę zwyciężymy i po raz ostatni damy radość ludziom ,którzy w nas wierzą. Rywal jest wymagający i zawsze groźny, jednak jak najbardziej w naszym zasięgu. Utrzymując koncentrację i styl gry z ostatnich kolejek, uda się zakończyć tę niewiarygodną serię! - mówi kapitan zespołu Jakub Pochopień.

Początek ostatniego w tym sezonie meczu przy Newtona w sobotę o godzinie 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu.
 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA