W majówkę da się oszczędzić, czyli Poznań za Pół Ceny

Autor: M. Kerber, fot. archiwum

Jest taka restauracja, do której chcielibyście pójść, ale cena nieco Was odstrasza? A może szukacie dobrego hotelu na weekend w przystępnej cenie? Nic prostszego. Miasto już po raz 8. wychodzi naprzeciw poznaniakom i turystom, organizując kolejną edycję Poznania za Pół Ceny. W weekend będziecie mogli skorzystać z uroków miasta o połowę taniej!

Cieszące się powodzeniem wśród mieszkańców wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. To wyjątkowe dwa dni, podczas których za usługi turystyczne zapłacimy o połowę mniej. I tak, ceny w hostelach zaczynają się już od 30 zł, a za dwuosobowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu zapłacić można 130 zł.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszy się oferta kulinarna. Ta jest wyjątkowo bogata, możemy wybierać spośród ok. 80 restauracji i spróbować dań z całego świata. Należy jednak przygotować się na duże kolejki, dlatego cierpliwość jest cechą wskazaną. Mimo wszystko zapewniamy - warto czekać! 

Imponująco wygląda program turystyczny, w którym przygotowano wiele nowości i atrakcji niewidzianych w Poznaniu od lat. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zapowiada rejsy trzema statkami oraz spływy tratwami i kajakami, które odbywać się będą na Warcie. Podróżować w promocyjnej cenie będziemy mogli po Poznaniu także zabytkowymi autobusami, nowymi meleksami, samochodami do wynajęcia czy nawet... drezynami do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Specjalnie na tę okazję rusza również dodatkowa, turystyczna linia zabytkowego tramwaju oraz autobusu. "Zerówka" i "setka" odjeżdżać będą z placu Wielkopolskiego. W trakcie wycieczki będzie można zobaczyć najciekawsze zabytki stolicy Wielkopolski.

Dodatkowo dla turystów otwarty będzie INEA Stadion, Stary Browar, Zamek Cesarski i Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie organizowane będą wycieczki z przewodnikiem.

Tradycyjnie na nudę nie będą narzekać miłośnicy fortyfikacji. Zobaczą Fort III, Va, także trudno dostępny na co dzień bunkier przeciwatomowy prezydenta Poznania czy zamknięty na co dzień blokhauz Bastionu IV usytuowany w Parku Marcinkowskiego.

Wyjątkową ofertę przygotowała Brama Poznania, która nie tylko oferuje bilety za pół ceny, ale i wiele innych atrakcji na Ostrowie Tumski oraz Śródce. Podczas organizowanej tam Wielkiej Majówki,  interaktywne muzeum na Śródce podsumuje rok swojej działalności. Atrakcje, jakich można się spodziewać to między innymi zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, warsztaty, interaktywna galeria oraz koncerty.

Za pół ceny zwiedzimy też poznańskie muzea czy zabytkowy fotoplastykon. Po raz pierwszy specjalną ofertę koncertową przygotowały poznańskie kluby: Blue Note i Oczy. Taniej wybierzemy się też do parków wodnych, linowych, zoo, palmiarni, na bowling, ściany wspinaczkowe, treningi sztuk walki, tenis, bowling, SPA, salony masażu, groty solne i do wielu innych  miejsc. Z nowości warto wymienić „Blubry - poznańskie legendy 6D”.

Pierwszy „Poznań za pół ceny” odbył się w 2008 r. i od tego czasu gromadzi coraz więcej turystów oraz atrakcji. W 2014 r. z ofert skorzystało ok. 80 tysięcy osób, które wydały w czasie trwania akcji 2,3 mln zł. Pomysł znalazł także naśladowców w ponad 30 miastach w Polsce.

Pełen program wraz z mapą atrakcji dostępny jest na stronie www.poznanzapolceny.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA