Ławica: zaczęła modernizacja drogi startowej

Autor: Port Lotniczy Poznań Lawica, fot archiwum
REKLAMA

Rozpoczęły prac przy najważniejszej inwestycji infrastrukturalnej Portu Lotniczego Poznań-Ławica zgodnie z harmonogramem. Wczoraj od późnych godzin wieczornych trwały przygotowania do realizacji pierwszego etapu prac, czyli modernizacji drogi startowej na odcinku o długości 500 metrów (od strony Przeźmierowa).

Polegały one na zamalowaniu dotychczasowego oznakowania poziomego, wykonaniu nowego na czas remontu i skróceniu długości operacyjnej drogi startowej do 2000 metrów. Łącznie prace nocne trwały 4 godziny, więc start pierwszego porannego rejsu do Warszawy odbył się o godzinie 5:50 zgodnie z rozkładem. Prace budowlane na modernizowanym obecnie odcinku drogi startowej potrwają do 21 maja. Ich zakres obejmie wykonanie nowej warstwy nawierzchni, wymianę i rozbudowę oświetlenia nawigacyjnego, montaż systemu ice alert (informujący o oblodzeniu) oraz systemu modernizację odwodnienia.

W związku z rozpoczęciem realizacji inwestycji, droga startowa jest wyłączona z użytkowania o godzinach nocnych od 1.00 do 5.45.      

Modernizacja drogi startowej Portu Lotniczego Poznań-Ławica jest zadaniem inwestycyjnym realizowanym w ramach wieloletniego programu rozbudowy poznańskiego lotniska. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu realizacji operacji lotniczych, a bezpośrednimi beneficjantami inwestycji są pasażerowie oraz przewoźnicy lotniczy. Projekt ten uzyskał współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wykonawca: konsorcjum Strabag Sp. z o.o. i QUMAK S.A. Wartość kontraktu wynosi 50,5 miliona złotych netto.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA