Love Rower – z miłości do jednośladów

Autor: Magdalena Kerber, fot. M. Kerber
REKLAMA

Wiosenna aura i słońce za oknem zachęcają do wyciągnięcia z garażu zapomnianego przez zimę roweru. Przed rozpoczęciem trasy warto wykonać gruntowny przegląd pojazdu, zabezpieczyć go przed kradzieżą i odpowiednio przygotować do drogi. Wszystko to było możliwe podczas odbywającej się w niedzielę, 26 kwietnia, akcji Love Rower.

Druga edycja organizowanego w Concordii Design wydarzenia przyciągnęła jeszcze więcej rodzin niż poprzednim razem. To dobry znak, ponieważ inicjatorom przedsięwzięcia zależy na tym, aby rozpowszechniać wspólną jazdę na rowerach. To nie tylko miły, ale przede wszystkim zdrowy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Zarówno rodzice jak i dzieci chcieli wziąć udział w zawodach i pokazach rowerowych, ale też treningu spinningowym. Love Rower miał jednak na celu nie tylko zabawę, ale i naukę. Podczas warsztatów rowerowych, pokazu udzielania pierwszej pomocy i wykładu na temat przepisów ruchu drogowego uczestnicy mogli przygotować się do bezpiecznego rozpoczęcia sezonu. Wydarzeniu towarzyszyli policjanci z Komendy Policji w Poznaniu oraz Straż Pożarna.

– Przede wszystkim bardzo byśmy prosili o to, aby zwrócić uwagę na zmiany przepisów ruchu drogowego, które na wiele pozwalają rowerzystom, ale tez pod pewnymi warunkami. Warto przed podróżą poznać drogę, którą chcemy przejechać, sprawdzić czy nie powstały tam już ścieżki rowerowe, bo ludzie często korzystają z chodnika, nie wiedząc, że wyznaczone pasy dla rowerzystów już tam istnieją – mówi aspirant Marcin Fiedler z poznańskiej policji.

Inicjatywą, która wzbudziła największe zainteresowanie gości było przeprowadzone przez policję znakowanie rowerów. Było ono częścią prowadzonej od pewnego czasu kampanii „Poznański rower – bezpieczny rower”. Znakowanie ma na celu zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Każdy rower otrzymuje niepowtarzalny numer identyfikacyjny, zostaje sfotografowany i wprowadzony do policyjnego rejestru. Odzyskanie tak przygotowanego pojazdu jest później o wiele łatwiejsze.

Charakter wydarzenia wykorzystały również poznańskie sklepy rowerowe. W Concordii można było bowiem zakupić nowe „dwa kółka” oraz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Na miejscu działał też darmowy Punkt Drobnych Napraw. Ci, którzy chcieli wymienić lub sprzedać swój jednoślad, mieli na to okazję w ramach Giełdy Rowerowej, trwającej od początku do końca akcji.

– Chcieliśmy pokazać nasze produkty szerszej publiczności i osobom, które jeszcze o nas wiedzą. Nie pierwszy raz bierzemy udział w tego typu akcji i na pewno nie ostatni - tłumaczyła przedstawicielka jednego ze sklepów rowerowych.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Love Rower miała miejsce w lipcu tamtego roku. Z powodu dużego zainteresowania, organizatorzy zapowiadają kolejne, a do wspólnej zabawy zapraszają wszystkich mieszkańców Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA