Gimnazjalisto! Zawodowo jest lepiej!

Autor: UMP, el, fot. archiwum
REKLAMA

Tego zdania są władze miasta i zapraszają wszystkich gimnazjalistów 24 kwietnia na dzień zawodowców w Arenie, czyli targi szkół zawodowych. Swoją ofertę prezentować będzie 26 placówek z Poznania i powiatu.  – Chcemy pokazać gimnazjalistom, że praca w określonym fachu może być ciekawa i że warto kształcić się właśnie w tym kierunku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Targi szkół zawodowych to element kampanii „Szacun dla zawodowców”, którą od początku kwietnia wspólnie realizuje Wydział Oświaty i Biuro Promocji Miasta. Ważnym elementem kampanii jest strona internetowa www.zawodowcy.poznan.pl, na której można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o kształceniu zawodowym w stolicy Wielkopolski i pięciu szkołach powiatu poznańskiego, zapoznać się z ich ofertą edukacyjną, a w formie krótkich quizów sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe.

Targi są także okazją, by sprawdzić swoje umiejętności praktyczne w zawodzie np. mechanika, kucharza czy informatyka. Warsztaty i pokazy dla gimnazjalistów przygotowały wszystkie szkoły zawodowe biorące udział w targach. Będzie można m.in. wziąć udział w ćwiczeniach organizacji przyjęć bankietowych, warsztatach fotografii czy szycia. Oprócz tego gimnazjaliści będą mogli zbudować makietę osiedla mieszkalnego, spróbować otynkować ściany, a nawet wziąć udział w szkoleniu barmańskim.

Dodatkowe warsztaty przygotowało też Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na ich stoisku będzie można np. skonstruować model elektrowni wiatrowej.
– Chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom, że kształcenie w kierunku zawodowym daje wiele możliwości, a praca w określonym fachu wcale nie musi być nudna – mówi Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty UM. – Szkoły zawodowe mają doskonale wyposażone pracownie warsztatowe, a dodatkowo ofertują wiele możliwości stażu i praktyk. Zachęcam do odwiedzenia Areny w piątek, bo to doskonała okazja do tego, by w jednym miejscu zebrać wszystkie niezbędne informacje na temat szkolnictwa zawodowego w Poznaniu.  

Targom szkół zawodowych będą towarzyszyły kilkuminutowe prelekcje przedstawicieli firm np. Solaris, Apsys czy ENEA. Osobny wykład poprowadzi Tomasz Działowy, autor znanego gimnazjalistom vloga Gimper dostępnego w serwisie YouTube. W trakcie wydarzenia odbędą się też konkursy dla gimnazjalistów, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. W ramach targów odbędzie się też koncert Eweliny Lisowskiej.

Wstęp na targi „Zawodowo jest lepiej” jest bezpłatny. Arena otwarta będzie od godz. 11.00 do 18.00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA