Poznańska spalarnia odpadów Ekologiczną Inwestycją Roku 2014

Autor: SITA, KN, fot. SITA Zielona Energia
REKLAMA

Poznańska Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) została uznana za jedną z najważniejszych i najciekawszych inwestycji roku 2014 i otrzymała tytuł Ekologicznej Inwestycji Roku 2014. To niezły wyczyn jak na inwestycję, która dopiero powstaje.

Nagroda została przyznana w konkursie „Przemysłowa Inwestycja Roku 2014”, w kategorii „Ekologiczna Inwestycja Roku 2014”, w którym poznański ITPOK zajął I miejsce. W kategorii Ekologiczna Inwestycja Roku o wyborze najlepszych projektów zadecydował pozytywny wpływ inwestycji na środowisko, innowacyjność projektu oraz nowatorstwo wykorzystanych rozwiązań.

Kapituła konkursu doceniła innowacyjność poznańskiego projektu.
- Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że słusznie wybraliśmy termiczne przekształcanie odpadów do zagospodarowania resztkowych odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców Poznania i okolicznych gmin. Inwestycja ta wymagała wielu lat przygotowań i wytężonej pracy, która wciąż trwa, ale wiemy, że to właściwe rozwiązanie – powiedziała Bożena Przewoźna, dyrektor WGK UM Poznania. - Zarówno Poznań, okoliczne gminy jak mieszkańcy tworzonego przez nich obszaru, mogą i powinni być dumni z instalacji, która unowocześni naszą gospodarkę odpadami i będzie miała pozytywny wpływ na stan naszego środowiska.

Równie zadowolony był Jean-Michel Kaleta, członek zarządu firmy SITA Zielona Energia, czyli firmy, która buduje spalarnię i będzie nią zarządzać.
- Uznanie naszej spalarni odpadów za jedną z najlepszych polskich inwestycji o charakterze ekologicznym przez tak szacowne grono tworzące kapitułę konkursu jest dużym sukcesem zarówno dla Miasta Poznania jak i SITA Zielona Energia. Wyróżnienie to przyznane przez niezależnych ekspertów jest potwierdzeniem wysokiej jakości zastosowanych przez nas rozwiązań, innowacyjności projektu tego typu na rynku polskim, a także jej pozytywnego wpływu na środowisko.

Statuetka Ekologicznej Inwestycji Roku 2014 jest już trzecią nagrodą dla poznańskiego ITPOK. Wcześniej projekt został nagrodzony przez zagraniczne instytucje za innowacyjną strukturę finansowania otrzymując tytuł Projekt Roku 2013 od Project Finance Magazine oraz Złotą Nagrodę (Best Pathfinder Project) od European Expertise PPP Centre.

W skład kapituły konkursu wchodzą  przedstawiciele instytucji takich jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Business Centre Club (BCC), Krajowa Izba Gospodarcza (KIG), Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce oraz Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA