Ekiden na AWF, czyli studenci pływają!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Czy można w Poznaniu zrobić maraton, który nie będzie powodował utrudnień dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców? Można - i to w jednej hali. Jest to jednak maraton pływacki, czyli Ekiden 2015 na Akademii Wychowania Fizycznego.

42 195 kilometrów - tyle dokładnie do przepłynięcia mają uczestnicy maratonu pływackiego, który w środę odbywał się na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego. Dystans spory, ale spokojnie - zawody nie polegały na tym, by każdy uczestnik przepłynął dystans maratoński. W Maratonie Pływackim Ekiden brały bowiem udział drużyny złożone z maksymalnie 10 zawodników, i to oni wspólnie musieli przepłynąć ponad 42 kilometry.

Każda osoba po skoku miała do przepłynięcia minimum dwie długości basenu (czyli 100 metrów), i to bez względu na umiejętności pływackie - bywało zatem tak, że uczestnicy płynęli z pomocą pontonów czy też innych dmuchanych zabawek. Do tego wielu studentów było przebranych, co urozmaicało maraton i przypominało, że była to tylko zabawa. Co ciekawe, impreza była... międzymiastowa.
- W wydarzeniu, w tym samym dniu i godzinach, biorą udział wszystkie uczelnie sportowe w kraju, jednak każdy AWF na własnej pływalni - tłumaczy Mariola Kuroczycka, rzecznik prasowy AWF w Poznaniu.

Na uczestników i widzów czekała jeszcze jedna niespodzianka - urządzono bowiem zawody AWF Splash, wzorowane na głośnym ostatnio show jednej ze stacji telewizyjnych. Sprawdzane było to, kto... mocniej, głośniej i z większą gracją uderzy o taflę wody.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA