Wielkopolska najlepsza na targach Agrotravel w Kielcach!

Autor: UMWW, fot. UMWW

Stoisko promocyjne Województwa Wielkopolskiego zajęło I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko w kategorii stoiska wielkopowierzchniowego podczas Międzynarodowych Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Jest to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza w Polsce, integrująca branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy.

Targi odbywały się w dniach 10-12 kwietnia 2015 roku w Kielcach i są największą w kraju okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej wsi oraz wymiany doświadczeń wśród podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Na targach nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli naszego województwa. Samorząd województwa wielkopolskiego reprezentował Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. On też odebrał nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii stoiska wielkopowierzchniowego o powierzchni równiej i większej 70 metrów kwadratowych.

- Z przyjemnością uczestniczyłem w tegorocznych targach Agrotravel i z wielkim zaszczytem odebrałem nagrodę - powiedział wicemarszałek Grabowski. - Zwycięstwo z konkursie na najciekawsze stoisko jest ogromnym wyrazem uznania dla codziennej pracy i społecznych inicjatyw podejmowanych przez Lokalne Grupy Działania oraz gospodarstwa agroturystyczne. Bez ich udziału nie moglibyśmy zaprezentować turystycznego potencjału tkwiącego w wielkopolskiej wsi i jej mieszkańcach.

Za przygotowanie wielkopolskiego stoiska odpowiadał Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stoisko promocyjne miało powierzchnię 120 metrów kwadratowych, przy jego aranżacji wykorzystano elementy z drewna i wikliny. Swoją ofertę przedstawiło 5 Lokalnych Grup Działania wraz z wybranymi gospodarstwami agroturystycznymi działającymi na ich obszarze: LGD Puszcza Notecka i „Olandia – Kraina Wypoczynku i Konferencji” obiekt agroturystyczny położony w miejscowości Prusim, nad jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, LGD Dolina Noteci i gospodarstwo agroturystyczne „Polna 6”z Szamocina, LGD Solidarni w Partnerstwie – Maciej Pawlak mistrz plecionkarstwa z Nowego Tomyśla oraz Łukasz Dzieciątkowski garncarz z Pracowni garncarskiej rodziny Dzieciątkowskich, LGD Kraina Trzech Rzek i gospodarstwo agroturystyczne „Luliraj” z Maniewa oraz „Sycyn Pod Lipą” z Popówka, LGD 7 Kraina Nocy i Dni i gospodarstwo agroturystyczne „Karczma Kaliska” wraz Izbą Historyczno-Regionalną.

Stoisko Województwa Wielkopolskiego przygotowało także pokazy i warsztaty wypiekania chleba, bułeczek i figurek chlebowych, wykonania breloczków gipsowych z odciskiem palca, malowania toreb ekologicznych, warsztaty wyplatania koszyków z wikliny, pokazy malowania jaj gorącym woskiem, robienia baranków z masła dla dzieci, pokazy garncarskie oraz filetowania wędzonego pstrąga.

Ponadto na Scenie Kultury zaprezentowały swój repertuar trzy wielkopolskie zespoły: Zespół z Kociny, Zespół Folklorystyczny Liskowianie i Kapela Ludowa Liskowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Gorzyczanie wraz z Kapelą Furmany z Gorzyc Wielkich.
Atrakcją, która wzbudziła bardzo duże był pokaz powstawania „na żywo” rzeźby orła w locie w wykonaniu Pana Eugeniusza Tacika- rzeźbiarza z Bnina. Rzeźba została przekazana przez wicemarszałka Grabowskiego w prezencie Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego podczas wieczornej Gali.

Wielkopolskie stoisko odwiedzili również m.in. Pani Zofia Szalczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Eugeniusz Grzeszczak, Wicemarszałek Sejmu RP, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Stanisław Tomczyszyn, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego oraz przedstawiciele regionu Vielkiej Goricy w Chorwacji, kraju partnerskiego tegorocznych targów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA