„Chcę Jeżyce” - Concordia Design integruje poznaniaków

Autor: Magdalena Kerber, fot. M. Kerber
REKLAMA

Poznańskie Jeżyce zdecydowanie odchodzą od wizerunku dzielnicy, w którą lepiej nie zapuszczać się wieczorami. Obecnie miejsce to stwarza idealne warunki na powstawanie małych, klimatycznych knajpek oraz inicjowanie wydarzeń społecznych. Potencjał tej części miasta już po raz kolejny został wyróżniony przez Concordię Design - poprzez projekt „Chcę Jeżyce”.

Concordia Design dzięki położeniu na terenie Jeżyc już od dłuższego czasu angażuje się w życie dzielnicy. Już od kilku lat można tu znaleźć coraz to nowsze miejsca, w których młodzi poznaniacy i nie tylko mogą mile spędzić wolny czas. Wielu kreatywnych ludzi oraz przedsiębiorców postanowiło prowadzić swoje projekty właśnie na tym terenie. Akcja „Chcę Jeżyce” ma na celu integrację tutejszej społeczności oraz ukazanie zalet tego miejsca.

- Dołączyło do nas około 25 miejsc jeżyckich, w tym około 8 knajpek. Reszta to pracownie artystyczne. Mamy dość silną reprezentację pracowni z byłych zakładów graficznych na ul. Wawrzyniaka, stylistów, fryzjerów oraz tutejsze kino Rialto. Są to zarówno młode jak i trochę starsze, zadomowione miejsca - wymienia Justyna Lach, dyrektor marketingu w Concordii.

W ramach wydarzenia przygotowano mnóstwo ciekawych inicjatyw. Podczas jeżyckiego śniadania można było porozmawiać i poznać się przy długim stole, zastawionym smakołykami. Na miejscu zorganizowane zostały również warsztaty dla dorosłych oraz dla dzieci. Sprzyjająca pogoda pozwoliła także na zorganizowanie gier miejskich oraz spaceru z przewodnikiem po dzielnicy. Każdy z uczestników otrzymał mapę Jeżyc, na której zaznaczone były godne uwagi miejsca, zaś partnerzy akcji aktywnie włączyli się w organizację.

Punktem kulminacyjnym spotkania była debata, organizowana razem z Gazetą Wyborczą pn. „Chcę Jeżyce, ale jakie?”. Podczas jej trwania związani z dzielnicą ludzie kultury, działacze społeczni i aktywiści miejscy rozmawiali z mieszkańcami o tym, jak powinna wyglądać dzielnica, jakie kierunki rozwoju obrać i co zrobić, żeby osiągnąć zamierzone cele. Natomiast na wieczór, dla rozluźnienia atmosfery zaplanowano dyskotekę, prowadzoną przez jeżyckich DJ-ów.

Akcja zaproponowana przez Concordię Design to nie pierwsze tego typu wydarzenie - i wszystko wskazuje na to, że nie ostatnie, ponieważ atrakcje cieszyły się sporym zainteresowaniem poznaniaków.

- Po opublikowaniu mapy z listą ciekawych miejsc, które się do nas przyłączyły odbieraliśmy mnóstwo sygnałów, że jest ich o wiele więcej. Nie byliśmy w stanie dotrzeć do wszystkich, dlatego przygotowaliśmy dużą mapę, na którą wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą wpisywać swoje propozycje - mówi Justyna Lach. - Mamy nadzieję, że w ramach przyszłych edycji liczba takich miejsc będzie się stale powiększała.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA