Posnania już jest gotowa! Tyle że wirtualnie

Autor: el, fot. L. Łada
REKLAMA

Można już zajrzeć do jego wnętrza, obejrzeć sklepy, usytuowanie stref odpoczynku i restauracji, a nawet przysiąść w zimowym ogrodzie. Specjalna aplikacja i gogle Oculus Rift umożliwiają przyszłym najemcom wirtualną przechadzkę po gotowej Posnanii, mimo że budowa obiektu jeszcze trwa.

Aplikacja VR na Oculus Rift została wykonana na zlecenie Apsys Polska przez współpracującą m.in. z Facebookiem firmę Immersion, która jest europejskim pionierem w tworzeniu oprogramowania do wirtualnej rzeczywistości. Umożliwiająca eksplorowanie wirtualnej rzeczywistości technologia Oculus Rift została kupiona w 2014 r. przez portal Facebook za kwotę 2 miliardów dolarów.
- Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie, który jest prezentowany dzięki tej technologii - wyjaśnia Piotr Baczyński, CEO firmy Immersion.- Odczuwanie przestrzeni w 3D jest bardzo realistyczne, użytkownik odnosi wrażenie przebywania w tej rzeczywistości. Mózg odbiera generowany obraz jak rzeczywistą przestrzęń.

Posnanię można zobaczyć w różnych porach dnia i nocy, w skali 1:1, tak z zewnątrz, jak i ze środka, a także zapoznać się z jej funkcjonalnościami i udogodnieniami. Wirtualna wizyta została przygotowana z myślą o wsparciu obecnych i przyszłych najemców w procesie podejmowania decyzji biznesowych, bo dzięki aplikacji potencjalny najemca może sobie obejrzeć wybrany lokal pod różnymi kątami i lepiej ocenić lokalizację sklepu i jego otoczenie z perspektywy klienta. Takie rozwiązanie ułatwia najemcom podjęcie decyzji o wyborze danego lokalu lub możliwie najlepszej aranżacji i ekspozycji marki.

Dzięki aplikacji Posnania będzie jednym z najbardziej innowacyjnych obiektów handlowych już nie w Polsce, ale w całej Europie Środkowej. Do dyspozycji klientów będzie m.in. funkcja geolokalizacji i mapy cyfrowe, które zapewnią łatwość poruszania się po obiekcie oraz wyszukania konkretnych marek czy miejsca parkingowego. Istotną nowością będzie wdrożenie technologii beacon, dzięki której klienci otrzymają spersonalizowane komunikaty o nowościach i specjalnych ofertach promocyjnych.
 
Centrum Posnania jest obecnie największą inwestycją handlową realizowaną w Polsce i Europie Środkowej o wartości 300 milionów euro. Obiekt powstaje w Poznaniu i zostanie oddany do użytku jesienią 2016 r.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA