Na Złotowskiej naprawiają zieleń

Autor: ZDM, KN, fot. ZDM
REKLAMA

Kolejna poznańska ulica zyskuje piękną, zieloną oprawę. Tym razem chodzi o ulicę Złotowską, gdzie ogrodnicy pracujący na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich sadzą drzewa i krzewy. W okolicach skrzyżowania z ulicą Sławińską pojawią się dodatkowo elementy małej architektury.

Od 8 kwietnia na ulicy Złotowskiej trwają prace związane z nasadzeniem drzew i krzewów. Projekt rewaloryzacji zieleni ulicy (na odcinku od ul. Bukowskiej w kierunku ul. Sławińskiej) docelowo zakłada posadzenie 30 drzew (głównie jesionów wyniosłych ‘Altena’) oraz 660 szt. krzewów (forsycji, tawuł, tawulca) oraz bylin. Ponadto przy skwerze w okolicy skrzyżowania ul. Złotowskiej i ul. Sławińskiej pojawią się elementy małej architektury (ławka, kosz na śmieci).

Rewaloryzacja jest wykonywana przy wsparciu finansowym Rady Osiedla Ławica. Rada Osiedla w 2015 r. na ten cel przeznaczyła 65 tys. zł. W związku z ograniczeniami finansowymi, projekt będzie realizowany etapami. W pierwszej kolejności (wiosną br.) zostaną wykonane nasadzenia pomiędzy jezdnią a chodnikiem ul. Złotowskiej. W drugim etapie (jesienią 2015 r. lub wiosną 2016 r.) zostaną wykonane prace na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Złotowskiej z ul. Sławińską.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA