W Poznaniu będą dyskutować o tym, jak zmieniać miasta

Autor: UMP, KN, fot. UMP
REKLAMA

Specjaliści z kraju i zagranicy, debata oksfordzka, a na końcu cel główny - zapoznanie się z dobrymi praktykami i doświadczeniem innych miast w kwestii tego, w jaki sposób rozwijać miasto. To wszystko w ramach międzynarodowej konferencji "Major development tendencies in European cities - Identification and efficient intervention methods", która w kwietniu odbędzie się w Poznaniu.

Zakres konferencji obejmuje zarówno wystąpienia specjalistów z kraju i zagranicy jak 
i debatę oksfordzką odnoszącą się do tezy "Rewitalizacja Śródmieścia zatrzyma spadek liczby mieszkańców Poznania". Na spotkaniu odbędzie się także dyskusja "25 lat samorządności - już obywatele czy bierni obserwatorzy?". Prezydent RP, Bronisław Komorowski objął konferencję specjalnym patronatem "25 lat samorządności".

Jest to ostatnie wydarzenie w ramach międzynarodowego projektu "Cities of Change - cooperation of cities in the field of city development (CCnet)", którego liderem jest Miasto Poznań. Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana została na dwa lata, od czerwca 2013 do maja 2015 r. przez partnerstwo europejskich miast: Bolonię (Włochy), Bukareszt (Rumunia), Dyneburg (Łotwa), Dublin (Irlandia), Florencję (Włochy), Hagę (Holandia), Hengelo (Holandia), Kłajpedę (Litwa), Murcję (Hiszpania), Padwę (Włochy), Rennes (Francja), Wolverhampton (Wielka Brytania), Region Metropolitalny Hanower–Brunszwik–Getynga–Wolfsburg (Niemcy) i Poznań. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej w ramach Programu Europa dla Obywateli.

Głównym celem projektu jest stworzenie europejskiej sieci dla wymiany doświadczeń 
i dobrych praktyk dotyczących problematyki rozwoju miast ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych metod i narzędzi strategicznego zarządzania. W obszarze zainteresowania pozostają zagadnienia związane z monitoringiem strategicznym, konsultacjami społecznymi i badaniem jakości życia. Działania projektu zmierzają także do wyeksponowania roli obywateli w procesie decyzyjnym, promowania demokracji partycypacyjnej i dobrego rządzenia.

Bardzo ważnym aspektem projektu jest promowanie transferu wiedzy ze środowiska naukowego do samorządów dla bardziej efektywnego rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem miastami. Podczas dwóch lat realizacji projektu zorganizowano w Poznaniu już dwa z trzech głównych wydarzeń obejmujących konferencje połączone z warsztatami i debatami, seminarium oraz wizytami studyjnymi.

Wszystkie realizowane w ramach projektu wydarzenia są adresowane do reprezentantów samorządu odpowiedzialnych za kierowanie rozwojem miast, przedstawicieli środowiska naukowego, organizacji pozarządowych i zainteresowanych poruszaną tematyką mieszkańców.

Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona do pojemności sali, dlatego zapraszamy uczestników do rejestracji obecności na adres: ccnet@um.poznan.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA