Enea AZS Poznań przegrywa pierwszy mecz o awans

Niestety, nie wyszło akademiczkom pierwsze spotkanie, które decyduje o awansie do Ekstraklasy. Enea AZS Poznań przegrała 39:60 z zespołem zza miedzy – JTC MUKS Poznań. Akademiczki bardzo słabo „weszły” w mecz i dały narzucić sobie styl gry MUKSu, który był szybki i agresywny. MUKS od początku wyszedł na wysokie prowadzenie (0:8), co spowodowało, że mocno uwierzył we własne siły.

Akademiczki straciły mnóstwo sił na dogonienie przeciwniczek, a udało im się to pod koniec pierwszej kwarty kiedy doszły MUKS. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się 14:16. Na początku drugiej kwarty akademiczki wyszły na jednopunktowe prowadzenie (18:17), jednak było to jedyne, 38 sekundowe prowadzenie Enei w tym spotkaniu. Akademiczki powoli zaczęły opadać z sił, zdobywanie punktów  przychodziło coraz trudniej. W tej kwarcie zdobyły tylko 9 punktów tracąc 11. Do szatni schodziły z 4 punktową stratą (23:27).

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie jak początek meczu, od mocnego uderzenia JTC MUKS. Akademiczki zaczęły popełniać bardzo proste straty, z który przeciwniczki wyprowadzały skuteczne kontry. Po stratach akademiczek MUKS zdobył aż 17 punktów, a akademiczki tylko 2. Bardzo szczelnie kryty był nasz super duet Woźniak-Marciniak, a koleżanki z
zespołu nie potrafiły wziąć ciężaru gry na siebie. Dodatkowo po kontuzji kolana Elżbiety Giedrojć w meczu z Łomiankami, i tak już krótka ławka Enei została jeszcze bardziej skrócona. Zmienniczki w zespole akademiczek zdobyły raptem 2 punkty, przy 16 JTC MUKS. Trzecią kwartę Enea AZS przegrała 10:20, a czwartą 6:13.

Trzeba przyznać,  że akademiczki zaczęły walkę o Ekstraklasę falstartem, jednak jak podkreślały po meczu, przegrały bitwę, a nie wojnę. Zapowiadają bardzo ostrą grę w środę, podkreślając, że nie położą ręcznika przed meczem. Wielokrotnie już w sezonie udowadniały, że są walecznym zespołem i często wychodziły górą z sytuacji ciężkich, wręcz