Enea AZS Poznań przegrywa pierwszy mecz o awans

Autor: Monika Sibora, Enea AZS Poznań, fot. I. Pindral
REKLAMA

Niestety, nie wyszło akademiczkom pierwsze spotkanie, które decyduje o awansie do Ekstraklasy. Enea AZS Poznań przegrała 39:60 z zespołem zza miedzy – JTC MUKS Poznań. Akademiczki bardzo słabo „weszły” w mecz i dały narzucić sobie styl gry MUKSu, który był szybki i agresywny. MUKS od początku wyszedł na wysokie prowadzenie (0:8), co spowodowało, że mocno uwierzył we własne siły.

Akademiczki straciły mnóstwo sił na dogonienie przeciwniczek, a udało im się to pod koniec pierwszej kwarty kiedy doszły MUKS. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się 14:16. Na początku drugiej kwarty akademiczki wyszły na jednopunktowe prowadzenie (18:17), jednak było to jedyne, 38 sekundowe prowadzenie Enei w tym spotkaniu. Akademiczki powoli zaczęły opadać z sił, zdobywanie punktów  przychodziło coraz trudniej. W tej kwarcie zdobyły tylko 9 punktów tracąc 11. Do szatni schodziły z 4 punktową stratą (23:27).

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie jak początek meczu, od mocnego uderzenia JTC MUKS. Akademiczki zaczęły popełniać bardzo proste straty, z który przeciwniczki wyprowadzały skuteczne kontry. Po stratach akademiczek MUKS zdobył aż 17 punktów, a akademiczki tylko 2. Bardzo szczelnie kryty był nasz super duet Woźniak-Marciniak, a koleżanki z
zespołu nie potrafiły wziąć ciężaru gry na siebie. Dodatkowo po kontuzji kolana Elżbiety Giedrojć w meczu z Łomiankami, i tak już krótka ławka Enei została jeszcze bardziej skrócona. Zmienniczki w zespole akademiczek zdobyły raptem 2 punkty, przy 16 JTC MUKS. Trzecią kwartę Enea AZS przegrała 10:20, a czwartą 6:13.

Trzeba przyznać,  że akademiczki zaczęły walkę o Ekstraklasę falstartem, jednak jak podkreślały po meczu, przegrały bitwę, a nie wojnę. Zapowiadają bardzo ostrą grę w środę, podkreślając, że nie położą ręcznika przed meczem. Wielokrotnie już w sezonie udowadniały, że są walecznym zespołem i często wychodziły górą z sytuacji ciężkich, wręcz
niemożliwych.

Enea AZS Poznań – JTC MUKS Poznań 39:60 (14:16,9:11,10:20,6:13)
Enea AZS: Marciniak Daria 15, Woźniak Kinga 6, Szelągowska Patrycja 6, Budeń Karolina 5, Wojdalska Magdalena 5,Wiśniewska Wioletta 2, Banach Kinga, Adamowicz Paulina.

JTC MUKS: Idziorek Magdalena 13, Szemraj Anita 9, Dziwińska Aleksandra 8, Casimiro Ramona 8, Puc Zuzanna 6, Skowronek Barnara 6, Tyszkiewicz Julia 3, Klatt Patrycja 2, Olszewska Karolina, Siemienias Sylwia, Gertchen Klaudia.

Drugi mecz w hali MUKSu w środę 1 kwietnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA