Tramwaj na Naramowice? Prace trwają

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Chociaż o połączeniu komunikacyjnym naramowickich osiedli z resztą miasta zrobiło się ostatnio nieco ciszej, to jednak nie oznacza to, że prace utknęły w martwym punkcie. Co się w tej sprawie obecnie dzieje?

Konsultacje już się zakończyły, podobnie jak poprzednia władza, która uparcie chciała wprowadzić na Naramowice rozwiązania autobusowe. Wiadomo już zatem, co będzie budowane - obecnie zaś trwa analiza tego, gdzie i jak to zbudować.

Jak informuje Biuro Prezydenta w Urzędzie Miasta Poznania, aktualnie analizę prowadzi Politechnika Poznańska, a pracami kieruje dr Jeremi Rychlewski. Naukowcy sprawdzają różne warianty i możliwości zlokalizowania zakończenia trasy tramwajowej na północ od pętli Wilczak. Warianty mają uwzględniać potencjalną konieczność budowy jezdni samochodowej lub brak tej konieczności, a także koszty budowy.

Opracowanie ma też obejmować możliwe lokalizacje parkingu (lub parkingów) Park & Ride przy planowanej trasie, potencjalne punkty przesiadkowe między tramwajem i autobusem oraz wytyczne dla przeprojektowania węzła Naramowicka.

Ten etap analizy ma być gotowy w kwietniu, a wyniki mają być podane do publicznej wiadomości. Dopiero potem naukowcy mają się zająć koncepcją dalszego poprowadzenia trasy (od pętli Wilczak) w taki sposób, aby połączyć Naramowice z ulicą Garbary, i w ten sposób stworzyć trasę omijającą most Teatralny, co byłoby najkorzystniejsze dla systemu transportu zbiorowego w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA