Na UAM o Bałkanach i Unii Europejskiej

Autor: IFS, el, fot. archiwum
REKLAMA

"Bałkany Zachodnie, Bałkany Wschodnie i Unia Europejska" - to tytuł debaty, w której będzie można wziąć udział 26 marca w Collegium Maius. Debatę zorganizował Instytut Filologii Słowiańskiej przy udziale Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Debata poświęcona będzie refleksji nad procesami integracyjnymi w obrębie Półwyspu Bałkańskiego - wezmą w niej udział ambasadorzy krajów tam położonych. Uczestnicy omówią przeszkody i trudności integracyjne, występujące w tym regionie w 20 lat po podpisaniu porozumienia pokojowego w Dayton - ale także w dobie wielowymiarowego kryzysu, który dotyka Europę. Kryzys obejmuje szerokie spektrum zjawisk i przejawia się w przestrzeni gospodarczej, demograficznej, społecznej, a może także oznaczać kryzys demokracji i reprezentacji przedstawicielskiej, wykluczenia, terroryzm i globalizację...

Wszelkie kryzysy sprzyjają procesom społecznej dezintegracji, radykalizacji i izolacji. Na wizerunku jedności i trwałości Unii Europejskiej pojawiają się zarysowania i pęknięcia, a konieczny dalszy proces integracyjny, dotyczący krajów Półwyspu Bałkańskiego jest, jak się wydaje, zagrożony.

Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja, której towarzyszy cel informacyjny, edukacyjny i popularyzatorski poszerzy wiedzę o współczesnych problemach krajów Półwyspu Bałkańskiego, przyczyniając się do budowy zjednoczonej, zintegrowanej, wielokulturowej i pokojowej Europy.

Debata odbędzie się 26 marca o godzinie 10.30 w Sali Śniadeckich w Collegium Maius przy ulicy Fredry 10.


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA