Kłopot z kawałkiem chodnika

Autor: el, fot. P. Sztando
REKLAMA

Władza się zmienia, wybory przemijają - ale pewne mechanizmy w Poznaniu pozostają bez zmian. Przekonał się o tym Paweł Sztando, radny osiedla Stare Miasto, gdy próbował przyspieszyć naprawę chodnika, która miała się zakończyć... w ubiegłym roku.

Właśnie w ubiegłym roku, dzięki Radzie Osiedla Stare Miasto, udało się wyremontować skwer przy ulicy Strzeleckiej, tuż obok jednego z bardziej lubianych pomników w mieście, czyli Starego Marycha, i przy jednym z bardziej ruchliwych punktów, czyli wylocie ulicy Półwiejskiej. Skwer bardzo potrzebował remontu, a radni wymyślili nie tylko remont nawierzchni i dodatkowe ławki, ale też klomby z zielenią. To zadanie nie było łatwe, bo ze względu na infrastrukturę podziemną trzeba było klomby zbudować powyżej poziomu chodnika - ale skwer wykonano, oddano do użytku i dzięki temu Poznań ma w centrum kolejne miejsce, które cieszy swoją urodą przechodniów.

Jednak w tej przysłowiowej beczce miodu nie mogło zabraknąć łyżki dziegciu - i okazał się nią fragment chodnika.
- Fragment chodnika (a raczej jego brak) znajdujący się przy przejściu dla pieszych jest w fatalnym stanie od listopada zeszłego roku - wyjaśnia radny Sztando. - Już wówczas Rada Osiedla Stare Miasto, przy odbiorze sąsiedniego chodnika przy ul. Strzeleckiej, zwracała uwagę na ten fakt.

Radni, niestety, mogli tylko zwracać uwagę, ponieważ ten chodnik był już poza zasięgiem ich inwestycji.
- Pracownicy podczas odbioru poinformowali, że to kwestia najwyżej kilku tygodni, a chodnik zostanie uzupełniony - mówi radny. - Niestety mijają kolejne miesiące, a miejsce to nie tylko razi brakiem estetyki, ale również jest utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych oraz osób z wózkami dziecięcymi.

Ponieważ radny nie doczekał się ani reakcji, ani interwencji ze strony stosownych służb, postanowił napisać o chodniku - a raczej braku chodnika - do wiceprezydenta Maciej Wudarskiego. Miejmy nadzieję, że ta interwencja podziała, chociaż jeśli wiceprezydent będzie musiał osobiście zajmować się każdym chodnikiem w mieście, który nie został wykonany w odpowiednim czasie lub w odpowiedniej jakości - będzie miał bardzo, bardzo dużo pracy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA