Przyrodnicza fotografia zawładnie Pałacem Górków!

Autor: Szymon Zdziebłowski, fot. Muzeum Archeologiczne

W sobotę 21 marca w Muzeum Archeologicznym odbędzie się piąta odsłona „Poznańskich Dni Fotografii (PDF)”. To unikalny w skali Wielkopolski, cykliczny festiwal fotograficzny. Przybyli nie tylko zobaczą piękne zdjęcia, ale dzięki nim docenią unikatowy charakter polskiej przyrody. Spotkać będzie można również wybitnych fotografów i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami.

Festiwal organizowany jest wspólnie przez Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody (OW ZPFP) i Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy jest darmowy!

Niepowtarzalny charakter PDF sprawia, że na kolejne edycje przyjeżdżają coraz liczniejsze rzesze miłośników fotografii i przyrody nie tylko ze stolicy Wielkopolski, ale również goście z innych zakątków Polski.

Ze względu na mały jubileusz – piąte urodziny to już coś! – zaproszeni zostali do Poznania niezwykli goście, którzy w fotografii przyrodniczej są klasą sami dla siebie. Dla zaostrzenia apetytu wymienimy tylko kilku wyjątkowych artystów-fotografów przyrody, z którymi będzie się można spotkać już w marcu w Poznaniu: Tomasz Ogrodowczyk łączący ogromną wrażliwość na piękno z rewelacyjną techniką fotograficzną oraz Krzysztof Miara, fotograf i nurek. Podczas imprezy swoje prace zaprezentują także poznańscy członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody, Elizeusz Cieślik, Paweł Jakubek, Krystian Torz i Lech Jędras.

Pasjonatów fotografii powinno szczególnie zainteresować spotkanie z Tomaszem Ogrodowczykiem, który opowie o długotrwałym procesie wznawiania legendarnej książkowej „Zielonej serii” Włodzimierza Puchalskiego (1909 – 1979), wybitnego popularyzatora fotografii przyrodniczej, twórcy filmów i publikacji o tej tematyce. Ogrodowczyk przez trzy lata wyszukiwał w Muzeum Niepołomickim prac Puchalskiego. Udało mu się odnaleźć niemal wszystkie oryginalne negatywy, które zeskanowano, a otrzymane w formie plików pozytywy poddano skrupulatnej, cyfrowej rekonstrukcji, usuwając z nich rysy, ślady po kurzu oraz ubytki w obrazie. Wszystkie opowiadania Puchalskiego znalazły się w poszczególnych książkach na płytach CD w formie plików MP3. W nagraniach udział wzięli znani i utytułowani aktorzy polskiej sceny filmowej i teatralnej - Włodzimierz Press, Anna Seniuk, Wiktor Zborowski, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, Stanisław Brudny, Emilia Krakowska, Marian Opania i inni. To prawdziwa gratka dla fanów fotografii przyrodniczej.

Tradycyjnie w programie PDF znajdą się również m.in.: wystawy fotograficzne, rozstrzygnięcie V edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie” oraz wystawy towarzyszące wydawnictw przyrodniczych, producentów sprzętu i akcesoriów fotograficznych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA