PCC AZS: akademiczki pokonały uczennice

Ostatni mecz rundy zasadniczej przed play-offami był dla akademiczek zwycięski, ale niestety przypłacony ciężką  kontuzją jednej z czołowych zawodniczek zespołu – Elżbietą Giedrojć. Poznań City Center AZS pokonał po dogrywce SMS PZKosz Łomianki 72:66.

Uczennice z Łomianek przyjechały, aby wygrać spotkanie w Poznaniu i dały to odczuć już od pierwszych minut spotkania prowadząc w pierwszej kwarcie nawet 11:2. Po pierwszym szoku poznanianki zerwały się do odrabiania strat, a sygnał dała „trójka” niezawodnej ostatnio w tym elemencie gry Karoliny Budeń. Skuteczność kapitan Kingi Woźniak pozwoliła wyjść poznaniankom na prowadzenie na koniec pierwszej kwarty 20:15, jednak w drugiej odsłonie lepsze okazały się uczennice z Łomianek i do szatni zespoły schodziły z remisem na tablicy 33:33.

Druga kwarta to bardzo wyrównana gra zespołów. Na tablicy wyników co rusz widniał remis, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Remis trzeciej (17:17) i czwartej kwarty (15:15) spowodował, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. I w ostatniej, dodatkowej części spotkania zdecydowanie lepsze okazały się akademiczki pokonując SMS 7:1 i wygrywając cały mecz 72:66. Niestety na koniec meczu nie było wielkiego entuzjazmu ze strony poznanianek i kibiców, bo na 17 sekund przed końcem spotkania poważnej i bardzo bolesnej konuzji kolana doznała Elżbieta Giedrojć. Została zniesiona z boiska, a posiadające piłkę uczennice z Łomianek nie przeprowadziły już żadnej akcji do kosza, solidaryzując się z naszą koszykarką.

Remisowo również ułożyła się zdobycz punktowa naszego duetu koszykarek Woźniak-Marciniak, które w meczu zdobyły aż 24 oczka. Daria dołożyła do tego jeszcze 18 zbiórek, po raz kolejny w sezonie osiągając double-double (na ponad 90% skuteczności rzutów za 2 p.), a Kinga dodatkowo miała 4 asysty i 5 przechwytów.

Debiut w sezonie 2014/15 zaliczyła Wioletta Wiśniewska, która była na parkiecie ponad 6 min.
Akademiczki zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli czekając na sobotnie rozstrzygnięcia kolejki. Jeżeli bowiem AZS Politechnika Korona Kraków wygra swój mecz z Uniwersytetem Warszawskim to przeskoczy Poznań City Center AZS, gdyż krakowianki mają lepszy bilans meczów bezpośrednich z poznaniankami. Akademiczki o awans do Ekstraklasy zagrają prawdopodobnie z JTC MUKS Poznań. Pierwsze spotkania fazy play-off rozpoczną się 28 marca. Gra się do dwóch zwycięstw.

Poznań City Center AZS – SMS PZKosz Łomianki 72:66 (20:15,13:18,17:17,15:15,d.7:1)

Punkty dla PCC AZS: Kinga Woźniak 24, Daria Marciniak 24, Karolina Budeń 9, Kinga Banach 4, Magdalena Wojdalska 4, Elżbieta Giedrojć 1, Patrycja Szelągowska 6, Marcelina Pawlikowska, Paulina Adamowicz, Wioletta Wiśniewska.

Punkty dla SMS PZKosz: Sylwia Bujniak 11, Jowita Ossowska 9, Zuzanna Sklepowicz 8, Aleksandra Parzeńska 2, Karolina Poboży 12, Aleksandra Mysińska 11, Amalia Rembiszewska 13.