MKS pokonał SMS Gdańsk

W rozegranym awansem meczu 21. kolejki 1. ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści MKSu Poznań pokonali na wyjeździe SMS Gdańsk 32:24. Poznaniacy wzięli zatem rewanż za pięciobramkową porażkę w pierwszym meczu tych drużyn rozgrywanym przy Newtona.

Walcząca o uniknięcie gry w barażach drużyna Domana Leitgebera już na samym początku meczu zasygnalizowała, że przyjechała na Pomorze po zwycięstwo. Goście z Wielkopolski ruszyli do natarcia i po kwadransie gry prowadzili 9:5. Duża w tym zasługa Krzysztofa Martyńskiego, który zdobył w tym okresie aż sześc bramek dla czerwono-czarnych. W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszli miejscowi. Na dwie minuty przed przed przerwą po bramce Bartosza Kowalczyka podopieczni Marcina Pilcha wyszli nawet na prowadzenie 15:14, ale nie potrafili go długo utrzymać bowiem po końcowej syrenie gry w pierwszej połowie było 16:15 dla przyjezdnych.

Po zmianie stron ton grze nadawali już poznaniacy. W bramce szalał Bartosz Badowski, a poznańska defensywa spisywała się bez większych zarzutów. W ofensywie do wspomnianego wcześniej Martyńskiego dołączyli Maciej Tokaj i Jakub Pochopień, a przewaga gości rosła z minuty na minutę. O ile rozgrywający rodem z Płocka przyzwyczaił już poznańską publiczność do dużej ilości bramek na swoim koncie o tyle kapitan poznańskiej drużyny imponował w tym meczu walecznością w obronie i skutecznością w ataku i zakończył spotkanie z dorobkiem sześciu trafień. Kiedy na siedem minut przed końcem meczu na tablicy wyników było 29:20 dla przyjezdnych jasnym się stało, że punkty pojada do Poznania.

Ostatecznie MKS Poznań pokonał SMS Gdańsk 32:24 i wygrał czwarte z pięciu rozegranych ostatnio spotkań.