W weekend znajdziesz studia dla siebie

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

14 i 15 marca będzie można znaleźć studia na jednej z poznańskich uczelni - o ile ma się artystyczne zacięcie lub smykałkę do interesów. Swoje drzwi otwarte organizują bowiem Uniwersytet Artystyczny oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

14 marca na kandydatów "zapoluje" poznański Uniwersytet Artystyczny. Spotkania kandydatów przewidziano zarówno dla chcących uczęszczać na studia I lub II stopnia, ale też dla tych, którzy mogą przystąpić do studiów doktoranckich. Kandydaci na poszczególne kierunki już od 10:30 będą mogli spotkać z dziekanami, a następnie (do godziny 14) skonsultować się z pracownikami naukowymi w różnych pracowniach.

Dodatkowo na specjalną niespodziankę mogą liczyć ci, którzy będą się starali o przyjęcie na Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych. W budynku bowiem, gdzie artyści uczą się na tym kierunku, odbędą się darmowe warsztaty rzeźbiarskie (ilość miejsc ograniczona).

Dzień później, czyli 15 marca (w godzinach od 10 do 14), sieć na maturzystów zarzuci także Uniwersytet Ekonomiczny. W nowym budynku - Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych na ulicy Towarowej - odbędzie się Dzień Kandydata. Będzie można sprawdzić, jak funkcjonuje uczelnia ekonomiczna. Przygotowane zostaną specjalne strefy: studenta, kandydata oraz absolwenta. Tam przyszli żacy zapoznają się z ofertą studiów na UEP oraz zasadami rekrutacji.

Studenci i pracownicy UEP podpowiedzą kandydatom, jakie przedmioty należy wybrać na maturze, by dołączyć do grona osób uczących się na Uniwersytecie Ekonomicznym. Koła naukowe zaprezentują swoje dokonania, a przedstawiciele Parlamentu Studenckiego UEP i AZS opowiedzą o życiu studenckim. W tym dniu swoją premierę będzie miał również spot reklamowy UEP.

To nie jedyny akcent filmowy - UEP przygotowało także małą rywalizację. Każdy, kto przyjdzie na Dzień Kandydata otrzyma indeks, z którym odwiedzić będzie musiał każdą ze stref, gdzie będzie zdobywał pieczątki zaliczeniowe. Za indeks z kompletem pieczątek-zaliczeń odebrać będzie można bilet na "Teorię Wszystkiego". Specjalny seans dla kandydatów, którzy uzyskają swoje pierwsze zaliczenia, odbędzie się 19 marca o godz. 19:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA