Wspólne działanie kandydatów na radnych - tym razem na Junikowie

Autor: KN, fot. materiały radnych
REKLAMA

"Zgrupowania" radnych osiedlowych wciąż niezwykle popularne. Tym razem swoje siły łączy 8 kandydatów do Rady Osiedla Junikowo, którzy do wyborów pójdą pod hasłem "Wspólne działanie - wspólne dobro".

- Jesteśmy grupą osób chętnych do udziału w pracy naszej Rady Osiedla w kadencji 2015 -2019. Chcemy w ten sposób zaangażować się w sprawy publiczne, podjąć działania na rzecz podnoszenia jakości życia społecznego mieszkańców, wzrostu uczestnictwa w kulturze, wsparcia edukacji, sportu i rekreacji na naszym osiedlu - tak grupę kandydatów radnych przedstawia Katarzyna Ratajczak-Ziółkowska, jedna z kandydatek, która na Junikowie prowadzi klub osiedlowy Time Creator Studio.

Co ciekawe, kandydaci skupieni wokół tej inicjatywy nie krytykują radnych kończącej się kadencji, nie chcą też wprowadzenia nowego porządku, a wręcz przeciwnie - zapowiadają kontynuację prowadzonych działań. Przede wszystkim chodzi im o dalsze starania w zakresie zadań inwestycyjnych wynikających z potrzeb osiedla, w tym troskę o uzbrojenie w media i poszerzenie ul. Rzepińskiej na odcinku od ul.Cmentarnej do ul. Małoszyńskiej, monitorowanie prac prowadzących do uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, z uwzględnieniem wniosków zgłaszanych przez mieszkańców, a także podjęcie działań dotyczących korekty istniejących obwodów wyborczych na osiedlu.

Kolejnym postulatem jest tworzenie i wzmacnianie więzi lokalnych wśród mieszkańców Junikowa. W jaki sposób?
- Poprzez organizację imprez integracyjnych, takich jak festyny, turnieje, zawody sportowe, a także inicjowanie i promocję sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu, w tym aktywizację osób starszych - tłumaczy Ratajczak-Ziółkowska.

Kandydaci chcą także promować i informować o działalności rady osiedla.

Nieformalne zrzeszanie się kandydatów na radnych osiedlowych jest bardzo mocen w obecnym "sezonie wyborczym" - podobne inicjatywy zawiązały się m.in. na Wildzie i Jeżycach. Tę junikowską tworzą: Dorota Sosińska, Katarzyna Ziółkowska-Ratajczak, Monika Hecht, Rita Sziłajtis-Obiegło, Izabela Michalczyk, Elżbieta Dwornik, Zenon Musiał (jedyny dotychczasowy radny w tej grupie) i Tomasz Falkiewicz.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA