Młodzi z doświadczeniem do Rady Osiedla Naramowice

Autor: A. Szabelski, KN, fot. A. Szabelski
10
REKLAMA

Łączenie sił i różnego rodzaju inicjatywy grupowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kandydatów do poznańskich rad osiedli. Po Wildzie i Jeżycach podobna (choć mniejsza) inicjatywa zawiązała się na Naramowicach.

- Jesteśmy grupą młodych ludzi, która chce zmienić Naramowice - tak mówią o sobie Paulina Degórska, Michał Krym, Krzysztof Nowikowski oraz Adam Szabelski, czyli kolejna grupa radnych, którzy połączyli siły, aby wspólnie dostać się do rady osiedla. - Pragniemy by ta dzielnica stała się bardziej otwarta i przyjazna dla mieszkańców. Najważniejsza według nas jest budowa społeczności lokalnej oraz ciągła jej integracja. Zdajemy sobie sprawę z potencjału jaki drzemie w ludziach z północnego Poznania. Dlatego zrobimy absolutnie wszystko, aby tę szansę wykorzystać!

Młodzi kandydaci uważają, że mają niezbędne doświadczenie, pozwalające na zrozumienie oczekiwań i potrzeb mieszkańców. Częściowo już się sprawdzili Paulina Degórska, Adam Szabelski i Krzysztof Nowikowski, którzy działają w Radzie Osiedla Naramowice od 2011 roku.

Paulina Degórska
Radna w kadencji 2011-2015. To między innymi dzięki jej zaangażowaniu udało się uruchomić linię autobusową 78 oraz linię nocną 248. Członkini zespołu transportowego, aktywnie działająca na rzecz Naramowic. Administratorka profilu Rady Osiedla Naramowice na Facebooku. Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Michał Krym
Student dziennikarstwa UAM i członek Stowarzyszenia dla Naramowic. Zaangażowany w życie dzielnicy, interweniował w sprawie wyasfaltowania ulicy Jasnej Roli i ochrony terenów zielonych. Ukończył szkolenie: Diagnoza społeczna, multikontrakt, działania społeczne. Pragnie działać na rzecz mieszkańców, tak aby mogli poczuć się pełnoprawnymi obywatelami miasta Poznania.

Krzysztof Nowikowski
Od czterech lat zajmuje się kwestiami związanymi z transportem publicznym. Jego największym sukcesem w tej dziedzinie jest korekta tras autobusów 78 i 248, tak by zatrzymywały się przy osiedlu Wilczy Młyn. Oprócz tego dba o to by co roku na terenie Naramowic pojawiały się kolejne wiaty autobusowe. Jego celem na kolejne 4 lata jest walka o pozytywne rozwiązania komunikacyjne dla Naramowic.

Adam Szabelski
Przewodniczący Rady Osiedla Naramowice od 2011 roku. Współzałożyciel Stowarzyszenia „Jasna Rola”, to między innymi dzięki jego zaangażowaniu udało się wybudować tę ulicę. Adam Szabelski zasłużył się także podczas obrony szkół w Naramowicach przed przekazaniem ich prywatnemu podmiotowi. Aktywnie działa na rzecz ochrony Północnego Klina Zieleni. Doktorant na UAM.

Naramowice są jedną z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się obszarów miejskich w Poznaniu, w którym właściwie wszystko począwszy od lat 90-tych uległo przeogromnej przemianie. W związku z tym pojawiły się tu nowe problemy, którym trzeba w jakiś sposób zaradzić. Ciągły wzrost mieszkańców wywołany powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych to przyczyna takiego stanu rzeczy. Dlatego młodzi kandydaci zamierzają przede wszystkim lobbować o przebudowę skrzyżowania ulicy Lechickiej z Naramowicką, by usprawnić ruch samochodowy i umożliwić budowę tramwaju.

- Pragniemy zmodernizować ulice lokalne takie jak: ulica Morawska, Rubież oraz dokończyć remont Jasnej Roli. Brakuje chodników więc wybudujemy nowe ciągi piesze wzdłuż ulicy Naramowickiej. Będziemy walczyć o wybudowanie nowego przedszkola i nowej szkoły w północnej części Poznania. A także zadbamy o zieleń i czystość w Naramowicach - zapowiadają kandydaci.

Przede wszystkim chcą postawić na żywy kontakt z ludźmi, którym nie jest obojętny los Naramowic. Pracując na rzecz mieszkańców, chcą tworzyć unikalną międzyludzką więź, opartą na zaufaniu i wzajemnej życzliwości. - Naszym celem jest zrobienie czegoś więcej dla Naramowic, chcemy zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość, ale także mentalność utworzonej naszymi wspólnymi siłami wspólnoty - podkreślają młodzi społecznicy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA