Przystanki wiedeńskie - konsultacje do 10 marca!

Autor: el, PIM
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowały projekt wiedeńskich przystanków na trasie tramwajowej w ciągu ulicy Strzeleckiej. Mieszkańcy mogą je opiniować jeszcze tylko do 10 marca.

Przystanki typu wiedeńskiego miałyby się znaleźć przy ulicy Łąkowej w kierunku ul. Podgórnej oraz na placu Wiosny Ludów w kierunku ul. Podgórnej. Ten typ przystanku dzięki podniesieniu jego wysokości ma ułatwiać pasażerom wsiadanie oraz wysiadanie z pojazdów komunikacji zbiorowej wszędzie tam, gdzie występuje duża różnica poziomów między nawierzchnią przystanku a podłogą pojazdu. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób starszych, niepełnosprawnych czy innych, które wymagają zdecydowanie bardziej przyjaznej infrastruktury, np. matek z wózkami dziecięcymi.

Przystanek wiedeński spełnia także dodatkową funkcję uspokojenia ruchu samochodowego w rejonie przystanku, ponieważ przez wyniesienie stanowi naturalną przeszkodę dla kierowcy i działa jak próg zwalniający (wjazd i zjazd z przystanku znajduje się pod odpowiednim kątem, co powoduje iż kierujący pojazdem samochodowym zmuszony jest zwolnić w jego rejonie).

Przystanki Plac Wiosny Ludów i Łąkowa wybrali do realizacji uczestnicy konsultacji społecznych przeprowadzonych od 12 do 26 września 2014 r. - jednak wszyscy ci, którzy mają jakieś uwagi do tych propozycji, mogą je opiniować na stronie Poznańskich Inwestycji Miejskich do 10 marca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA