Przejście naziemne przy dworcu - ruszyły konsultacje

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

W sierpniu lub we wrześniu poznaniacy i przyjezdni będą już mogli skorzystać z przejścia naziemnego idąc na dworzec PKP z przystanku tramwajowego. Do 18 marca zaś potrwają konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przejścia.

Sprawa tego przejścia jest długa i bolesna. Poprzedni prezydent nie chciał się na nie zgodzić, zasłaniając się kwestią bezpieczeństwa - choć argument ten został kilka razy obalony przez niezależnych ekspertów spoza kręgów Urzędu Miasta Poznania. Obecny zaś szef Poznania, czyli Jacek Jaśkowiak, już w swojej kampanii podkreślał konieczność wyznaczenia przyjaznego pieszym przejścia po powierzchni.

I choć zapowiadał jego powstanie do 31 marca, to jednak urzędowa rzeczywistość musiałą zweryfikować jego życzenie. Przejście, owszem, powstanie, ale będzie gotowe dopiero w sierpniu lub we wrześniu. Co więcej, nie będzie prowadziło przez całą szerokość ulicy, lecz tylko przez torowisko i nitkę południową.

Koncepcja przebudowy została już zaprezentowana, ale Zarząd Dróg Miejskich musi ją jeszcze obowiązkowo poddać konsultacjom społecznym. Te już się rozpoczęły - na stronie internetowej ZDM, w zakładce "Projekty drogowe" można się zapoznań z koncepcją przejścia naziemnego przy dworcu. Na opinie i uwagi poznaniaków drogowcy czekają do 18 marca 2015 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA