Piractwo czy dozwolony użytek?

Coraz więcej ludzi chce legalnie korzystać z treści w internecie, lecz nie jest to łatwe, a w niektórych kwestiach nie są zgodni nawet prawnicy. Wyższa szkoła Bankowa zaprasza 5 marca na panel dyskusyjny poświęcony między innymi także tym kwestiom i zatytułowany „Piractwo czy dozwolony użytek”.

Rozmowa będzie dotyczyła prawa dozwolonego użytku, nowoczesnego modelu zarządzania kulturą, sposobu działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz szeroko rozumianej własności intelektualnej. W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów.

Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo. Chcą także podyskutować na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Uczestnicy spotkania:
Ginger – raper z Poznania
Majki – producent muzyczny z Poznania
Jacek Adamkiewicz – animator kultury, redaktor serwisu poznanskirap.com
Igoronco – Szymon Woźniak – poznański bard, tekściarz, bloger, publicysta, raper.
Paweł Latkowski – aplikant adwokacki w Kancelarii DLA PIPER – na co dzień zajmuje się sporami z zakresu praw autorskich, nieuczciwej konkurencji.
Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT.  

Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Panel „Piractwo czy dozwolony użytek”, podczas którego będzie także mowa o nowoczesnym modelu zarządzania kulturą, odbędzie się w czwartek 5 marca o godzinie 18, w Wyższej Szkole Bankowej, 106 BR I piętro, ul. Powstańców Wielkopolskich 2a.