Lutowa Poznańska Masa Krytyczna wyrusza na szlak!

Autor: PMK, el, fot. archiwum
REKLAMA

Tym razem tematem PMK będzie pożegnanie piasku zalegającego na drogach rowerowych. Bo wprawdzie mamy dopiero luty, ale pogoda jest już zdecydowanie wiosenna, więc najwyższy czas posprzątać pozimowe pozostałości z dróg. Także tych rowerowych.

- W zeszłym roku o tej porze żegnaliśmy piasek zalegający na drogach rowerowych. Ten temat w 2015 roku przy zimie, której właściwie nie było, znów jest aktualny - mówi Kamila Sapikowska z PMK. - Zachęcamy rowerzystów do fotografowania i zgłaszania do ZDM dróg rowerowych, które można już odpiaszczyć.

Informacje można wysyłać do Zarządu Dróg Miejskich, tel.: 61 64 77 231 przez całą dobę, można też wysłać maila - na stronie ZDM jest zakładka "zgłoś awarię", z której można skorzystać.

- W tym roku wszyscy czekamy na ogłoszenie, kto zostanie w Poznaniu pełnomocnikiem rowerowym - przypomina Kamila Sapikowska. - Informacja ta powinna pojawić się w przyszłym tygodniu. Niezależnie od wybranej osoby chcemy przypomnieć kluczowe dla rowerzystów miejsca, które wymagają pilnej interwencji. W zeszłym miesiącu odwiedziliśmy Starołękę, w lutym języczkiem uwagi jest ulica Dąbrowskiego i zmiany, które mogą nastąpić na tej ulicy. I dlatego przejedziemy Dąbrowskiego na odcinku od Długosza do Roosevelta.

Członkowie Poznańskiej Masy Krytycznej podkreślają, że nie zapominają o wciąż nierozwiązanych sprawach z lat poprzednich: moście Dworcowym wraz z ulicami Królowej Jadwigi i Matyi, o Grunwaldzkiej, Głogowskiej i Łazarzu czy o Strzeleckiej.

- Odwiedzimy te miejsca, aby przypomnieć władzom miasta, że te białe plamy na mapie tras rowerowych powinny szybko zniknąć dzięki bardziej przyjaznej rowerzystom infrastrukturze drogowej (nie musi to być zawsze odrębna droga rowerowa) - dodaje liderka PMK. - Przypomnimy także temat zabudowy starej zajezdni przy Gajowej, gdzie pojawiła się szansa na usunięcie z projektu absurdalnych sygnalizacji planowanych co 40 metrów, ale nadal pozostaje sprawa dróg rowerowych w chodnikach, które są tam po prostu zbędne.

PMK zaprasza zatem w piątek, 27 lutego, o 18.30 na Stary Rynek. Trasa 20 km, akurat na wieczorny przejazd i dobre zakończenie ferii...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA